ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Wadowickie Centrum Kultury to trzy filary: Dom Kultury, Kino Centrum i Muzeum Miejskie. Zaproś nas do siebie, a my chętnie wprowadzimy najmłodszych w świat kultury, kina i muzeum.

 Przeprowadzimy specjalnie przygotowane warsztaty w Państwa placówce, które opisane są poniżej. A jeśli istnieje jakiś temat, który szczególnie interesuje najmłodszych, z chęcią zorganizujemy dla nich warsztaty, które sobie wymarzyli.

Czas trwania warsztatów: ok. 1,5 h
Cena: 10 zł/osoba

DOM KULTURY

Dom kultury to miejsce, w którym dzieje się magia! Pozwólmy dzieciom zaczarować swoje przedszkole i zmienić je w tajemniczą przestrzeń domu kultury! Dlaczego nazywamy to miejsce domem? Kim jest animator? Czy obrazy wiszą tylko w muzeum? I co dzieje się za sceną teatru? Na warsztatach najmłodsi wcielą się w rolę aktorów, plastyków a nawet muzyków! Otworzymy przed dziećmi garderobę strojów i odegramy małe przedstawienie. Odtworzymy obrazy wielkich mistrzów i stworzymy własną żywą sztukę. Nie zabraknie także zabaw plastycznych!

A może nawet uda nam się zrobić własny instrument?

Hydrożelowe kulki to idealna zabawa nie tylko dla najmłodszych. Podczas zajęć stworzymy morskie królestwo i zamkniemy je w słoiku, który każde dziecko otrzyma po zajęciach do domu. Do tego niezwykłego dzieła użyjemy plasteliny, muszelek, wstążek, bibuły, kolorowych cekinów i oczywiście hydrożeli. To nie koniec! Nie zabraknie również morskich zabaw i zawodów z użyciem kolorowych żelowych kulek. Dużą atrakcją dla najmłodszych będzie w szczególności robienie własnych gniotków z hydrożeli i balonów. Czeka nas świetna zabawa!

KINO CENTRUM

Jak działa kino? Czy to sprawa magii albo czarów, że ekran jest taki duży? Na warsztatach dzieci poznają tajemnice świata dużego ekranu oraz sekrety kinooperatora. Porozmawiamy o magicznym świecie kina oraz pokażemy dzieciom starą taśmę filmową, przybliżając jego historię. Wspólnie stworzymy animację poklatkową, bawiąc się w filmowców.

Shrek, Nemo a może Elsa? Ciężko wybrać pośród ulubionych postaci z bajek…

Podczas kinowych warsztatów wraz z dziećmi przeniesiemy się w bajkowy świat, tworząc nietuzinkowe prace plastyczne oraz trójwymiarowe postacie z ulubionych filmów animowanych. Wybór bajki do jakiej zostanie przygotowany scenariusz zajęć będzie zależał od nauczyciela.

MUZEUM MIEJSKIE

Na zajęciach dzieci poznają specyfikę muzeum, jego rolę dla zachowania historii i kultury oraz strukturę organizacyjną. Dowiedzą się, jak powstają wystawy, co to są dzieła sztuki i poznają podstawowe pojęcia związane z pracą muzealnika, a dzięki przygotowanej karcie z zadaniami poznają bliżej historię i tradycję Wadowic. Wspólnie z pracownikami muzeum wyruszą w podróż do miasta, w którym wszystko się zaczęło, aby je „dotknąć” i lepiej zrozumieć.

Wielkanoc to nie tylko króliczki, wydmuszki, czy pyszne babki. Na warsztatach dzieci zapoznają się z różnymi tradycjami świąt, które swoją symboliką nawiązują do nadchodzącej wiosny i budzącego się życia. Podczas spotkania uczestnicy poznawać będą najbardziej znane wielkanocne zwyczaje. Wcielą się w rolę pucheroków, będą „chodzić z kogutkiem” lub „gaikiem”. Wspólnie z prowadzącymi przygotują także świąteczne dekoracje.

Warsztaty wielkanocne prowadzone będą w okresie od 15 do 30 marca 2021 r.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 33 823 31 56 lub mailowego: ewelina@wck.wadowice.pl.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content