ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Zajęcia fakultatywne

Zajęcia fakultatywne będą odbywać się dwa razy w miesiącu w tygodniu, a poprowadzi je Uniwersytet Rozwoju. Propozycja dla studentów jest bardzo różnorodna. Studenci mogą zapisać się na zajęcia: Młodego Naukowca, Młodego Konstruktora, Młodego Odkrywce lub Młodego Ekologa.  Koszt za jeden cykl zajęć wynosi 175 zł za semestr (tj. 7 spotkań).

Młody Ekolog

Młody Ekolog to cykl spotkań dla dzieci w wieku 7 - 10 lat. Zajęcia odbywają co dwa tygodnie we wtorki od 16:15 - 17:15, a na warsztatach dzieci pogłębiają tematy związane min. ze smogiem, owadami, efektem cieplarnianym, globalnym ociepleniem, segregacją, dbanem o środowisko czy sadzeniem kwiatów i ziół. Na spotkaniach młodzi studenci min. poznają różne ciekawe owady, a najodważniejsi wezmą je na ręce; dowiedzą się jak powstaje smog oraz wykonają szereg doświadczeń związanych z tlenem i dwutlenkiem węgla; wykonają doświadczenie wyjaśniające jak działa efekt szklarniowy; dowiedzą się jak pomóc sprzętom AGD, by zużywały mniej prądu, zobaczyć jaki wkład w produkcje kompostu mają dżdżowinice; przygotują eko środki min. odświeżacz powietrza czy kostki do zmywarki, wysadzą swoją sadzonkę.
* sala edukacyjna

Młody Konstruktor

Młody Konstruktor - to cykl spotkań dla dzieci w wieku 9 - 13 lat, które będą odbywać się co dwa tygodnie we wtorek w godzinach 17:30 do 18:30. Podczas spotkań dzieci zapoznają się z obsługą podstawowych narzędzi tj. młotek, piła, wiertarka, wkrętarka, tworząc pionki i kostki do gry, dowiedzą się czym jest ciśnienie oraz jak wykorzystać je do stworzenia rakiety. Studenci poznają odpowiedzi na pytania czym właściwie jest prad, czym jest światło UV i gdzie ma zastosowanie, stworzą drewnianą zabawkę, wykonają ulubione zwierze z płyty CD,a także wezmą udział w zajęciach z robotyki.
* sala 10

Młody Naukowiec

Młody Naukowiec - to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 9 - 13 lat odbywających się dwa razy w miesiącu we wtorki od 16:15 do 17:15 poświęconych eksperymentom i doświadczeniom, podczas których młodzi naukowcy nauczą się wielu ważnych informacji z dziedziny chemii i fizyki.Na spotkaniach dwa razy w miesiącu uczestnicy poznają odpowiedzi na takie tematy jak: Czy kapusta może być dobrym detektywem? Dlaczego niektóre butelki lubią pożerać jajka? Czy można wytworzyć chmurę w butelce? Czy ziemia może mieć smak? Czy próchnica w glebie ma coś wspólnego z tą, przed którą chrmonimy nasze zęby? To tylko cześć pytań, które pojawi się na zajęciach z Uniwersytetem Rozwoju.
* sala 10

Młody Odkrywca

Młody Odkrywca to cykl zajęć odbywających się co drugi tydzień we wtorki od 17:30 - 18:30 dla dzieci w wiek 7 - 10 lat, dotyczących różnych zagadnień od fizycznych doświadczeń po astronomie, kosmetologie czy zmysły. Podczas zajęć młodzi odkrywcy zgłębią tajniki eksperymentów związanych z równowagą, poznają tajniki termodynamimi, usłyszą odpowiedź na pytanie gdzie lądują spadające gwiazdy i co księżyc ma wspólnego z sercem, wezmą udział w warsztatach kosmetologicznych, udadzą się do tajemniczego świata zmysłów, zastanowią się czy gazy coś ważą, a także nie zabraknie uwielbianego przez dzieci suchego lodu.
* sala edukacyjna

Terminy spotkań w I semestrze: 

  • 5 października 2021
  • 19 października 2021
  • 2 listopada 2021
  • 16 listopada 2021 
  • 30 listopada 2021
  • 14 grudnia 2021
  • 11 stycznia 2021

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content