ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Zajęcia dla rodziców z niemowlakami

AKTYWNA
MAMA

GORDONKI
„MeloBobas”

AKTYWNA MAMA – to kompleksowa propozycja dla kobiet po porodzie, które pragną wzmocnić swoje ciało poprzez aktywny trening, aby móc w zdrowy sposób wrócić do formy oraz odzyskać równowagę mięśniową. Podczas zajęć wszystkie mamy poznają ćwiczenia wzmacniające, stabilizujące, elementy pilatesu i stretchingu, trening mięśni dna miednicy, a także wiele innych technik i cennych wskazówek. Plusem zajęć jest to, że nie trzeba się rozstawać z nowonarodzonym maluszkiem, a można go zabrać ze sobą co pozwala jeszcze bardziej pogłębić więź z dzieckiem.

Zajęcia przeznaczone są dla świeżo upieczonych mam, które mają zielone światło od swojego lekarza prowadzącego oraz dla kobiet, które już dawno rodziły, ale są teraz bardziej świadome i chcą zadbać o swoje ciało. 

 

*na zajęciach może przebywać niemowlę/dziecko, które jeszcze nie chodziGordonki to nazwa zajęć umuzykalniających, które prowadzone są zgodnie z teorią uczenia się muzyki (Music Learning Theory) amerykańskiego muzyka jazzowego i pedagoga Edwina Eliasa Gordona. Dzieci uczą się muzyki tak jak uczą się języków – przez słuchanie i naśladowanie. Ale czy wystarczająco dużo śpiewamy dla nich w domu? Może częściej mówimy? Ale co śpiewać skoro wokół nas są wciąż tylko słowa?

Najlepszy czas na rozwój naszych zdolności muzycznych to okres od urodzenia do 3 roku życia. Dzieci na zajęciach uczą się myśleć muzycznie, słuchają śpiewanek bez słów w różnych skalach, rytmiczanek w nietypowym metrum i rozwijają swoją koordynację ruchową. To wszystko sprawia, że potencjał muzyczny naszych dzieci rośnie. Oprócz korzyści muzycznych, takich jak czysty śpiew, poruszanie się w odpowiednim tempie i metrum, dzieci szybciej rozwijają swoją motorykę, koordynację ciała i oddechu, potrafią dłużej skupiać uwagę na wykonywaniu jednej czynności, rozwijają płynność mowy i łatwiej uczą się języków.

O instruktorce:

O instruktorce:

Jestem pedagogiem, choreografem, teoretykiem tańca i instruktorem tańca nowoczesnego. Od 15 lat związana jestem z tańcem, który po latach przerodził się w pasję do tworzenia choreografii. Pracowałam jako instruktor tańca nowoczesnego w wielu Placówkach, Szkołach Tańca i Domach Kultury, praca ta dała mi bogate doświadczenie. Ukończyłam wiele kursów, warsztatów i szkoleń oraz nieustannie rozwijam się. Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności Teorie Tańca. Zdobyłam dyplom choreografa z oceną celującą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Na swoich zajęciach przywiązuję szczególną uwagę do każdego detalu i odpowiedniej techniki.

Będąc w ciąży rozpoczęłam swoją przygodę z “Aktywnością kobiet w ciąży i po porodzie”. Uczestniczyłam wówczas w wielu kursach i szkoleniach dotyczących tej tematyki (m.in. u Anny Lewandowskiej, Edyty Litwiniuk oraz wielu innych specjalistów). Trenując w ciąży sama zyskała wiele korzyści dla siebie i swojego synka. Teraz swoją pasją i wiedzą chce dzielić się z innymi mamami!

Jestem certyfikowaną instruktorką zajęć gordonowskich, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fletu poprzecznego, chórzystką Voce Angeli i animatorką zajęć podróżniczych dla dzieci.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content