Powrót do aktualności

Z wiertarką i młotkiem za pan brat

Lampka podłączona do marchewki

Czy twoje dziecko lubi poznawać nowe dziedziny nauki i sztuki? Jeśli tak, to nie może go zabraknąć na jutrzejszych (24 listopada) zajęcia w ramach strefy naukowca.

Razem z Uniwersytetem Rozwoju młodsze dzieci w wieku 6 – 9 lat wezmą udział w warsztatach „Z wiertarką i młotkiem za pan brat”. Na warsztatach dzieci zapoznają się z obsługą podstawowych narzędzi (młotek, piła, wiertarka, wkrętarka). Wykorzystamy nasze umiejętności aby stworzyć pionki i kostki do specjalnej gry planszowej w którą następnie zagramy. A to wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w kaskach i okularach ochronnych. 

Natomiast starsi (10 – 13 lat) poeksperymentują z elektroniką. Na zajęciach dowiedzą się czym jest światło UV i gdzie ma zastosowanie? Stworzymy żarówkę z ołówka. Przekonamy się jak widzą grzechotniki I co to jest krążek Newtona. Wykonamy szereg doświadczeń z laserem. Sprawdzimy jak działa mikroskop laserowy. Spróbujemy odpalić zapałkę od lasera i dowiemy się jak tajni agenci wykrywają zabezpieczenia.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content