Powrót do aktualności

Wystawa “Skarby nie z tej Ziemi” – już wkrótce w muzeum

Na zdjęciu wykonanym z lotu ptaka widać ogromne wgłębienie w ziemi. Jest to krater znajdujący się w Arizonie w Stanach Zjednoczonych, który powstał po uderzeniu w ziemię asteroidy.

Krater meteorytowy w Arizonie w Stanach Zjednoczonych (fot. Pixabay)

Wystawa “Skarby nie z tej Ziemi” już wkrótce w Muzeum Miejskim.

Zapewne większość ludzi miała okazję zaobserwować „spadającą gwiazdę” – świetlistą smugę przecinającą w ułamku sekundy nocne niebo. To meteor – najstarszy materiał, jaki możemy spotkać na Ziemi, większość z nich pozostaje niezmieniona od ponad 4,5 mld lat i pamięta początki Układu Słonecznego. Każdego roku na Ziemię spada dziesiątki tysięcy ton materii kosmicznej, przede wszystkim drobnego pyłu, ale także mniejszych lub większych brył. Ponieważ około 70% powierzchni Ziemi stanowią oceany, to w ich głębinach tonie większość kosmicznych przybyszów, dlatego tak trudno odnaleźć meteoryt, łatwiej zobaczyć go na wystawie… .

Już dzisiaj zapraszamy do obejrzenia niezwykłej kolekcji tych skarbów, która prezentowana będzie w naszym muzeum od 29 maja do 26 września 2021 roku. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

Ekspozycja, na którą już teraz serdecznie zapraszamy, powstaje dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Kazimierza Mazurka, Tomasza Ogłazy oraz Andrzeja Kotowieckiego, który przekazał do naszego muzeum kolekcję meteorytów.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content