ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Wystawa Malarstwa Kazimierza Raucha

Kazimierz Rauch malaż

Kazimierz Rauch urodził się w 1949 r. w Wadowicach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Obecnie emeryt. Od dziecka lubił rysować i malować.

Prywatne lekcje malarstwa pobierał u Felicji Świtalskiej, a w późniejszym okresie u Ludwika Jacha – juniora, który stał się Jego mistrzem i przewodnikiem duchowym. Maluje głównie na desce i płycie pilśniowej. 

Posługuje się pędzlem, szpachlą, tkaniną, scyzorykiem, szczotką czy grzebieniem. Preparuje kolorowe grunty nadając im odpowiednią fakturę. Jego obrazy są mroczne, ciemne, ale nie pozbawione koloru nawet w partiach głębokiego cienia, rozświetlanego delikatnymi plamami światła. Ulubione tematy to pejzaże, ruiny starych, rozsypujących się domów, fragmenty strychów, piwnic, pomieszczeń gospodarczych ze zgromadzonymi zużytymi sprzętami, martwe natury. W swoich obrazach stara się przekazać atmosferę, klimat poprzez przejście od światła do cienia.

Począwszy od 1995 roku uczestniczył we wszystkich wystawach Wadowickiego Środowiska Artystycznego organizowanych co pięć lat przez Wadowickie Centrum Kultury.

Na wystawie zaprezentowanych będzie około 90 obrazów powstałych w pracowni Artysty na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Wystawa potrwa od 29 października do 28 listopada 2021 roku.
Hol Teatralny Wadowickiego Centrum Kultury.
Wstęp wolny.

obraz Kazimierz Raucha
Obraz Kazimierza Raucha
Obraz Kazimierza Raucha

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content