Powrót do aktualności

Wystawa “Gdy w Wadowicach biegały mamuty…”

kość

Nowa wystawa „Gdy w Wadowicach biegały mamuty…”

25 maja – 8 września 2024 r.

Nowa wystawa jest kolejnym projektem realizowanym we współpracy z Muzeum Geologicznym AGH w Krakowie. Tematem przewodnim ekspozycji jest epoka plejstocenu nazywana nieformalnie epoką lodowcową. Na terenie naszego kraju doszło do 7 zlodowaceń, wśród których największe – Zlodowacenie Sanu I, objęło swoim zasięgiem całą nizinną i wyżynną Polskę. Jedynie polskie góry były wolne od lądolodu. Oznacza to, że obszar Wadowic również był skuty lodem, a pamiątki po tym czasie można spotkać tutaj do dzisiaj.

Na wystawie prezentowane będą niektóre z nich, po to, aby zwiedzający w przyszłości sami mogli znaleźć artefakty tamtych czasów w swojej najbliższej okolicy.

Wstęp wolny

Warsztaty „W poszukiwaniu mamutów”

3 czerwca – 6 września 2024 r.

Zapraszamy na warsztaty edukacyjne pt.: „W poszukiwaniu mamutów”, towarzyszące wystawie czasowej zatytułowanej „Gdy w Wadowicach biegały mamuty”, która została zrealizowana przy współpracy z Muzeum Geologicznym AGH w Krakowie. Podczas  spotkania uczestnicy przeniosą się w czasy epoki lodowcowej utożsamianej z plejstocenem, kiedy to po Ziemi biegały mamuty. Dowiedzą się również jak mamuty wyglądały, w jakich warunkach żyły i dlaczego nie przetrwały do dziś. Na koniec dzieci wykonają prace plastyczną, którą będą mogły zabrać ze sobą. Warsztaty adresowane są do przedszkolaków i uczniów klas I – V szkoły podstawowej.

Chęć udziału w warsztatach należy zgłaszać pod numerem telefonu: 33 873 81 00

Bilety: 10 zł/os.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content