Powrót do wszystkich wydarzeń

Zabij to i wyjedź z tego miasta

środa, 17 lutego 2021
Plakat filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta""

środAwisko 19:00

Zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni 2020 za najlepszy film! Asnimacja Mariusza Wilczyńskiego z muzyką Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout.

animacja, prod. Polska, scen. i reż. Mariusz Wilczyński, czas 88 min. od 15 l.

Przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce film łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą.

Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustawa Holoubka, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm.

Bilety: 10 zł.

  • Type: Kino,środAwisko
  • Czas: 17 lutego 2021 - 19:00 - 20:30
  • Miejsce:sala kinowa
  • Długość:88 min

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem