Powrót do wszystkich wydarzeń

Tydzień z Fabryką Kreatywności: KREATYWNI ODKRYWCY (6-8 LAT)

10 sierpnia 2020, 09:00 - 14 sierpnia 2020, 12:00

9:00 – 12:00 grupa 6 – 8 lat

PRZED ZAJĘCIAMI NIE ZAPOMNIJ WYPEŁNIĆ I DOSTARCZYĆ OŚWIADCZENIA O STANIE ZDROWIA I ŚWIADOMOŚCI RYZYKA COVID-19, KTÓRE DOSTĘPNE JEST NA STRONIE WWW.WCK.WADOWICE.PL

Poniedziałek – dzień Designerów

W tym dniu uczestnicy stworzą własne, oryginalne wzory na torbach płóciennych. Wykonają i ozdobią odlew gipsowy dłoni – nietuzinkowy pomysł na miskę. A dodatkowo zaprojektują logo wymyślonej przez siebie firmy/organizacji pod okiem profesjonalnego grafika – gościnnie KayRysuje (@kayrysuje).

Wtorek – dzień Genetyków

Przeprowadzimy warsztat: “Genetyka – tajemnice kodu DNA”, podczas którego uczestnicy za pomocą żelków Haribo, wykałaczek i sznurków, nauczą się kodować aminokwasy oraz dowiedzą się, czym jest proces transkrypcji i translacji. Wszystko to podane w lekkiej, humorystycznej formie, aby łatwo i przyjemnie wchłonąć wiedzę. Wykorzystamy wiele rekwizytów, jak tematyczne maskotki, profesjonalny model DNA, autorską grę „ewolucja”.

Środa – dzień roboTWÓRCÓW

Z pomocą zestawów Lego WeDo 2.0 i tabletów, uczestnicy będą mogli skonstruować i zaprogramować swojego własnego robota. Nawet, jeżeli ktoś budował z nami już roboty podczas innych zajęć, to mnogość posiadanych przez nas projektów gwarantuje, że unikniemy powtórzenia się i każdy znajdzie coś nowego dla siebie. 

Czwartek – dzień Botaników

W tym dniu każdy uczestnik stworzy swój: „Ogród w szkle”, który zabierze ze sobą do domu i będzie mógł się pochwalić piękną, własnoręcznie wykonaną ozdobą. Dodatkowo przeprowadzimy pokaz naukowy: „Botanika – roślinne osobliwości”. Dzięki różnym eksponatom i doświadczeniom poznamy budowę, organizację i funkcjonowanie świata roślin. Na zajęciach zobaczymy hodowlę hydroponiczną fasoli, rośliny owadożerne, wykonamy doświadczenie “chemiczny ogród” oraz “lewitujący pyłek”. Nauczymy się rozróżniać drzewa po kształtach liści oraz przeprowadzimy eksperyment z barwnikami roślinnymi.

Piątek – dzień Luzaków

Kiedy cały tydzień obfitował w nadmiar informacji – ostatni dzień będzie po to, aby uporządkować zdobytą wiedzę – quiz podsumowujący oraz żeby się najzwyczajniej w świecie odprężyć! Nie zabraknie zabaw animacyjnych, gier edukacyjnych i poznania sposobów, jak kreatywnie spędzać czas bez komputera czy też telewizora: gry fabularne RPG-opowiadane.

  • Type: Dom Kultury
  • Czas: 10 sierpnia 2020 - 09:00 14 sierpnia 2020 - 12:00
  • Miejsce:sala kameralna
  • Długość:180 min

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem