
Premiera spektaklu pt. „Smok” Teatru WUTW „A-TO-MY” na podstawie sztuki Jewgienija Szwarca w tłumaczeniu Jerzego Pomianowskiego. Spektakl jest adaptacją jednej z „baśni dla dorosłych” rosyjskiego dramaturga (1896-1958), który w swej opowieści o Lancelocie ukazuje bezradność społeczności niewielkiego miasteczka wobec bezwzględnej władzy roztaczanej nad nimi przez tytułowego Smoka. Problem tkwi jednak nie tyle w fizycznej słabości mieszkańców, ile w ich przyzwyczajeniu do systemu, który sprawuje nad nimi władzę i strach przed zmianą. Bo „jedyny sposób uchronienia się od smoków, to mieć własnego smoka”.
Reżyseria: Paweł Buszewicz
19 maja (niedziela) br. godz. 15:30, sala kameralna WCK
Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK.