Powrót do wszystkich wydarzeń

Klub Podróżnika – Stones on Travel: Pieszo z Panamy do Kanady

czwartek, 15 października 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika “Bez Paszportu”, które odbędzie się 15 października 2020 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej WCK. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go… PIESZO! Przeszedł całą Amerykę Centralną przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami. Ich wędrówka została uhonorowana nagrodą “Podróż Roku National Geographic Traveler 2020”.

Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, organizator wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, autor artykułów podróżniczych. Uzależniony od górskich wycieczek, wolontariatu oraz autostopu, który zaraz po chodzeniu uważa za najlepszy środek przemieszczania się.  

Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki “Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk” (Wydawnictwo Czarne, 2018)

Sala kameralna WCK, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK), liczba miejsc ograniczona!

  • Type: Dom Kultury,Klub podróżnika
  • Czas: 15 października 2020 - 18:00 - 20:00
  • Miejsce:sala kameralna
  • Długość:90

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem