Powrót do wszystkich wydarzeń

Klub Podróżnika „Bez Paszportu” Podróż dookoła świata – Mikołaj Janik

czwartek, 18 listopada 2021
Mikołaj i Magda Janik - podróżnicy

Mikołaj i Magda w marcu zeszłego roku powrócili z podróży dookoła świata. W jej czasie toczyli wewnętrzny bój między poszukiwaniem przeżyć i doświadczeń, a etyką podróżniczą. O swoich dylematach, przygotowaniach, wątpliwościach i przygodach opowie Mikołaj. W czasie pokazu zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego zrealizowanego w buddyjskim klasztorze Thabarwa na południu Myanmaru czyli kolonialnej Birmy. Po birmańsku Myanmar oznacza Kraj Silnych Jeźdźców.

„Idea podróży jako drogi do poznania jest szczytna, ale wymaga od współczesnego podróżnika więcej niż mogłoby się wydawać. Z jednej strony czyha na nas gotowy produkt turystyczny, który nie rzadko jest tylko wariacją, strzępkiem odbiegającym od realiów kultury czy historii. Z drugiej strony trzeba uważać, by w imię poszukiwania „autentyczności” nie przekraczać granic etycznych, czy moralnych – co niejednokrotnie obserwujemy w relacjach video: od internetu po telewizję. Zapraszam Was na moją opowieść o podróży dookoła świata, w czasie której spróbowałem zamienić, „autentyczność” na zrozumienie, a przygodę na pomysł.” – Mikołaj Janik

Mikołaj Janik – wadowiczanin, reżyser, dokumentalista. Słuchacz Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Absolwent Dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor bajek dla dzieci, piosenek o miłości i jednego dowcipu. Podróżnik.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odebrania w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury lub kasie kina „Centrum”. Możliwe rezerwacje telefoniczne pod numerem tel. 33 823 31 56. 

Liczba miejsc ograniczona.

  • Rodzaj: Dom Kultury,Klub podróżnika
  • Data: 18 listopada 2021, od 18:00 do 19:30
  • Miejsce:sala kameralna
  • Czas trwania w minutach:90 min.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content