Powrót do wszystkich wydarzeń

Ale kosmos – tygodniowe warsztaty: 6-9 lat

poniedziałek, 26 lipca 2021
Grafika przedstawia rakietę kosmiczną wystrzeloną w przestrzeń. Rakieta jest na tle gwieździstego nieba. Pod spodem widać fragment planety w kolorze brązowym.

26 – 30 lipca „Ale Kosmos” – prowadzenie Magdalena Bąk – Maślanka

Dzień I „To Jasne jak słońce”

Na początek tygodniowych zajęć uczestnicy poznają się tworząc nietypowe gwiazdozbiory. Obejrzą układ słoneczny, a nawet usłyszą jakie dźwięki wydają poszczególne planety. Przyjdzie również czas na układanie wielkiej makiety układu słonecznego. Dzieci z wykorzystaniem różnych technik plastycznych będą tworzyć wielkie słońce. Pierwsze spotkanie to także dzień na wykonanie kart kosmosu, do których mali kosmonauci będą zbierać pieczątki, które posłużą to wylotu ostatniego dnia w kosmos. Nie zabraknie gier i zabaw integracyjnych. 

Dzień II „Przybysze nie z tej ziemi”

Czy wszystkie dzieci znają Ufoludki? Jesteśmy przekonani że tak! Na zajęciach wykonamy stworki z gumowej rękawicy, które uczestnicy zabiorą do domu. Stworzymy kosmiczne nakrycia głowy, poznamy szyfr ufoludków, który posłuży nam w odszyfrowaniu listów od mieszkańców innych planet. Przygotujemy się do wylotu w kosmos biorąc udział w zabawach i konkursach sportowych. 

Dzień III „Podróż po planetach”

Całe zajęcia to jedna wielka gra, podczas której będziemy przemieszczać się między planetami. Dzieci będą miały do wykonania różne zadania związane z charakterystyką danej planety. Aby lecieć na kolejną planetę będą musiały zdobyć odpowiednia liczbę punktów. Środowe zajęcia to idealna okazja do poznania poprzez zabawę całego Układu Słonecznego. 

Dzień IV „STATKIEM nie po wodzie”

Czwartek to dzień pełen eksperymentów i doświadczeń. Zobaczymy jak wygląda start rakiety przy pomocy eksperymentu „Dżin w butelce” czy „silnik odrzutowy”. Podzielimy się na grupy, a każda z nich stworzy swoją gigantyczną rakietę. Na koniec wykonamy plecak odrzutowy, który będzie niezbędny podczas wylotu w kosmos. 

Dzień V „Lecimy w kosmos”

Ostatni dzień rozpoczniemy startem rakiety z wykorzystaniem pałeczek flu. Każdy z uczestników przy pomocy balonu i kleju stworzy swoją ulubioną planetę.  Nie zabraknie zagadek kosmicznych ukrytych w balonach. Na podsumowanie przygody wykonamy wspólny plakat i urządzimy wspólne kosmiczne show.

Zapisy możliwe wyłącznie na cykl tygodniowych zajęć. 

Koszt tygodniowych zajęć: 200 zł

  • Type: Dom Kultury,wakacje
  • Czas: 26 lipca 2021 - 09:00 - 12:00
  • Miejsce:Sala kameralna
  • Długość:180 min

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem