ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Wycieczka do Ekospalarni i Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie!

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, dlatego mamy propozycję dla naszych studentów. 
 

Wycieczka do Ekospalarni i Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie!

Studentów z grup : Artyści, Badacze, Czarodzieje i  Detektywi zapraszamy na dodatkową wycieczkę 2 lutego do Ekospalarni i Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.

Pierwszym punktem naszej wycieczki będą zajęcia w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.  W czasie tych zajęć studenci dowiedzą się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzą również wraz z instruktorem taras widokowy. Centrum Edukacji Lotniczej wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. Podczas wizyty najaktywniejsi uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu.

Drugim miejscem jakim odwiedzimy będzie Ekospalarnia.  Podczas wycieczki studenci zostaną uświadomieni o roli prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami w mieście. Ścieżka edukacyjna przybliża najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów. Studenci zobaczą jak wygląda przywóz i rozładunek odpadów do bunkra, termiczne przekształcanie odpadów komunalnych,  oczyszczanie spalin czy wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej. Ścieżka została zaprojektowana w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo dla zwiedzających.

Wyjazd około 8:20. Powrót około 15:30. 

Prosimy o zapewnienie dzieciom prowiantu na czas wycieczki.

Liczba miejsc ściśle ograniczona. Możliwość zapisu dla studentów WUD do 30 stycznia (koszt 55 zł), po tym terminie jeśli zostaną wolne miejsca będzie możliwość zapisu dzieci spoza WUD (koszt 75 zł). Wymagana jest natychmiastowa płatność za wycieczkę przy zapisie.

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content