Powrót do aktualności

Wycieczka do Ekospalarni i Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie

dziecko w kasku

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, dlatego mamy propozycję dla naszych studentów.

Wycieczka do Ekospalarni i Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie – 2 luty 2023 r.

Pierwszym punktem naszej wycieczki będą zajęcia w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.  W czasie tych zajęć studenci dowiedzą się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzą również wraz z instruktorem taras widokowy. Centrum Edukacji Lotniczej wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. Podczas wizyty najaktywniejsi uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora lotu.

Drugim miejscem jakim odwiedzimy będzie Ekospalarnia.  Podczas wycieczki studenci zostaną uświadomieni o roli prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami w mieście. Ścieżka edukacyjna przybliża najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów. Studenci zobaczą jak wygląda przywóz i rozładunek odpadów do bunkra, termiczne przekształcanie odpadów komunalnych,  oczyszczanie spalin czy wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej. Ścieżka została zaprojektowana w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo dla zwiedzających.

Wyjazd około 8:20. Powrót około 15:30.

Prosimy o zapewnienie dzieciom prowiantu na czas wycieczki.

Liczba miejsc ściśle ograniczona. Koszt dla studentów WUD: 55 zł. Koszt dla dzieci spoza WUD: 75 zł. Wymagana jest natychmiastowa płatność za wycieczkę przy zapisie.

LINK DO ZAPISU: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44195

.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content