ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

WUD również online – tym razem w formie ćwiczeń

Nasz Wadowicki Uniwersytet Dzieci pomimo utrudnień w dzisiejszych czasach, nadal działa aktywnie i organizuje różne działania online dla studentów. Na początku kwietnia studenci wzięli udział w wykładzie online mgr Marcina Musiała pt. „Co kryje dżungla?”, a już w najbliższą sobotę tj. 25 kwietnia połączą się online na ćwiczeniach pt. „Indiańskie dekoracje do pokoju” z Kają Gąsiorek. Będzie kreatywnie i interesująco. Liczymy również na pytania od naszych studentów. Prowadząca przygotowała jeszcze na początek spotkania online mały eksperyment więc na pewno zainteresuje to naszych studentów.

Na sobotnie zajęcia przygotujcie:

  • 2 miseczki. W jednej trochę wody ze szczyptą pieprzu. W drugiej odrobina wody i dwie pompki mydła w płynie lub płynu do naczyń.
  • Patyk (byle nie urywać gałązek z drzew!). Najlepiej wykorzystać patyki leżące na ściółce, które możecie znaleźć podczas spaceru do lasu, czy parku. Może być również wieszak (najlepiej drewniany, ale nie jest to konieczne) lub patyczki do szaszłyków. Może być te kawałek niedługiego kijka od miotły. Posłuży nam za podstawę naszej ozdoby. Potrzebujemy podstawę o długości maksymalnie 50-60 cm.
  • Kolorowe kartki. Mogą być o gramaturze 80mg (takie jak do drukarki) lub odrobinę grubsze (blok techniczny). Najlepiej, by były to jasne pastelowe kolory. Białe też mogą być jak najbardziej.
  • Flamastry, kredki bądź farby. Trzeba wziąć poprawkę na to, że farby będą dłużej schnąć. Prace można wykonać jednak w dowolnym wariancie.
  • Sznurek/dratwa/cienka wstążka/ mulina/ wełna/ nitka (odrobinę grubsza, czy złożona z kilku pasemek) lub nawet sznurówki. Cokolwiek, co można zawiązać i nie jest zbyt szerokie J Najlepiej będzie wyglądała dratwa lub sznurek. Potrzebujemy około 3-4m.
  • Klej magik, taśma klejąca lub klej w sztyfcie (ten ostatni może najsłabiej „trzymać” naszą konstrukcję). Może być również klej na gorąco, ale oczywiście należy z nim uważać. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
  • Nożyczki
  • Kilka zdjęć (opcjonalnie). Upewnijcie się, że rodzice pozwolą Wam wyciąć je w formę kwadratu.

Pamiętajcie o dobrym humorze i zjedzeniu śniadania!

Będziemy się łączyć z naszymi studentami w następujących godzinach:

grupy Artyści, Badacze – godz. 10:00

grupa Czarodzieje, Detektywi 10:50

grupa Eksperci, Fachowcy 11:40

Komunikator, przez który będziemy się łączyć będzie podany rodzicom na maila.

Tagi: #

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content