Powrót do aktualności

Wolna Grupa Bukowina w Wadowicach

czterech muzyków na scenie

Wolna Grupa Bukowina w Wadowicach

Data:  29.05.2023 r

Godzina: 18:00

Miejsce: Wadowickie Centrum Kultury

„Piosenka wiosenna”, „Bez słów” czy „Sielanka o domu” to dla niektórych niezapomniane utwory, przywołujące wspomnienia, które zanucą o każdej porze dnia i nocy…. Już za niedługo te i wiele innych szlagierów będzie można zaśpiewać wspólnie z zespołem Wolna Grupa Bukowina.

Koncert zespołu uświetni zakończenie roku akademickiego Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 29 maja o godz. 18:00. Na deskach sceny teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury wystąpi ta legendarna już grupa, która zaprezentuje słuchaczom swoje największe przeboje.

Wolna Grupa Bukowina od lat zachwyca swoimi pięknymi, pełnymi emocji utworami, które łączą w sobie elementy poezji śpiewanej, folkloru Grupa powstała na początku lat 70. XX wieku, zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka “Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.

Bilety:

dostępne na stronie wck.wadowice.pl lub w sekretariacie WCK oraz kasie kina.

Serdecznie zapraszamy!

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content