Powrót do aktualności

Nowy projekt Muzeum Miejskiego

Z prawej strony widoczna sylwetka papieża Polaka, w tle widoczny tłum zgromadzony na wadowickim rynku. Papież Jan Paweł II na rynku podczas wizyty w Wadowicach w 1979 roku.

Weź udział w wyjątkowym dokumencie filmowym, zostań bohaterem i opowiedz wszystkim o swoim życiu w czasach wielkiego pontyfikatu. W ten nietuzinkowy  sposób włącz się w obchody 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Muzeum Miejskie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” przygotowuje film dokumentalny i zaprasza chętnych w wieku 40+ do udziału w jego realizacji. Jeśli chcesz podzielić się z innymi refleksjami o pontyfikacie Karola Wojtyły, jeśli masz odwagę wystąpić w filmie i poznać tajniki pracy kamerzysty to projekt dla ciebie. Każdy uczestnik będzie współpracował indywidualnie z krakowską Fundacją Nowych Ujęć, która zajmie się realizacją dokumentu. Uczestnicy będą pracować pod okiem profesjonalistów z wykorzystaniem fachowego sprzętu. Zostaną przygotowani do samodzielnej rejestracji filmowej. Powstałym w ten sposób materiałem zajmą się Anna Pankiewicz i Marcin Kaproń, współtwórcy filmu  Przewroty cdn… zrealizowanego przez muzeum w 2010 r. Dokonają oni wyboru scen ich montażu w taki sposób, aby zbudować ciekawą warstwę narracyjną. W listopadzie, o ile pozwolą okoliczności,  odbędzie się kinowa premiera filmu, a następnie udostępniony zostanie w sieci. Mamy nadzieję, że dokumentem zainteresuje się również TVP3.

Do 18 maja czekamy na zgłoszenia telefonicznie 790 258 015 lub mailowe wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie. Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod nr telefonu 790 258 015. Zastrzegamy sobie możliwość współpracy tylko z wybranymi osobami.

Zachęcamy do zapoznania się ze wcześniejszymi muzealnymi produkcjami.

Projekt Wielki Pontyfikat we wspomnieniach wadowiczan – film dokumentalny został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content