Powrót do aktualności

Wystawa prac rodziny Kurników!

Obraz Tadeusza Kurnika

Zapraszamy serdecznie na wyjątkową wystawę, na której prezentowane są prace wielopokoleniowej rodziny Kurników!

To niezwykła okazja, aby zobaczyć różnorodne tematy, style i techniki artystyczne: rzeźby, obrazy, akwarele. Na wystawie można podziwiać prace członków rodziny Kurników: Tadeusza, Janiny, Agaty, Bartłomieja i Zofii, poznać ich pasje i zanurzyć się w świat sztuki.

Tadeusz Kurnik – od czterdziestu lat zajmuje się malarstwem, rzeźbą oraz grafiką, jest zwolennikiem ekspresji w twórczości. Pierwsze artystyczne kroki stawiał w okresie służby wojskowej. Od 1972 roku jest członkiem Klubu Pracy Twórczej Beskidnicy. Aktywnie uczestniczący we wszystkich jego poczynaniach twórczych. Organizator kilku plenerów KPT Beskidnicy. Uczestniczył we wszystkich wystawach zbiorowych KPT Beskidnicy, wystawach Wadowickiego Środowiska Artystycznego w latach: 1995; 2000; 2005; 2010; 2015; 2020 oraz w licznych plenerach.

Obraz Tadeusza Kurnika

Janina Kurnik – swoje prace prezentowała w Wadowickim Centrum Kultury, Ośrodku Kultury w Suchej Beskidzkiej, Mucharzu, Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach, wadowickiej Galerii Pod Aniołami. Uprawia malarstwo olejne i akwarelowe. Brała udział w Wadowickim Środowisku Artystycznym w latach: 2005; 2010; 2015, 2020.

Obraz Janiny Kurnik

Agata Kurnik – Mamcarczyk – brała udział w 1999 r. w III Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Gorzeniu Górnym. Uczestniczyła w wystawach Wadowickiego Środowiska Plastycznego w 2000, 2005 i 2020 roku, poplenerowej Galerii na Murze „Wadowice zwyczajne” w 2004 r. Jej prace prezentowane były na wystawie „Oko w oko” w Oświęcimiu (wrzesień 2006 r.). Brała udział w plenerze malarskim „Mucharz i okolice” (wrzesień 2007 r.). Od 1995 r. uczestniczy w plenerach i wystawach grupy „Beskidnicy”. W twórczości Agaty dominują pejzaże z nutą romantyzmu wykonane głównie akwarelą.

Obraz Agaty Kurnik

Zofia Kwarciak – reprezentantka najmłodszego pokolenia rodziny Kurników. Pierwszy raz uczestniczyła w wystawie Wadowickiego Środowiska Artystycznego w 2020 r., Maluje od dziecka, a inspiracje czerpie z życia codziennego i otaczającej natury.

Obraz Zofii Kwarciak

Bartek Kurnik – odkrył pasję malarską cztery lata temu. Od tego czasu maluje nieustannie, rozwijając swoją technikę i poszukując inspiracji twórczych. Oprócz malarstwa pasjonuje się modelarstwem redukcyjnym, a wolnych chwilach jest DJ.

Obraz Bartka Kurnika

Serdecznie zachęcamy do przyjścia i spędzenia czasu na tej wyjątkowej wystawie, która prezentowana będzie do końca stycznia 2024 r. 

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content