ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Wędrowanie/Migrowanie

Kobieta w romskim stroju tańcząca na ulicy. Ma rozłożone ręce na boki, a rękach trzyma chustę. Za nią inne osoby. Zdjęcie Michela Spinglera.

Wadowickie Centrum Kultury wraz z Teatrem Migro zaprasza na Warsztaty Tańców Romskich oraz spektakle „Ławka” i „DROM – ścieżkami Romów”, które odbędą się w ramach projektu Wędrowanie/Migrowanie.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2021 r. na Placu Jana Pawła II. Wstęp wolny.

Plan wydarzenia:

  • godz. 15.00 – Warsztaty Tańców Romskich
  • godz. 16.00 – „Ławka”
  • godz. 17.00 – „DROM – ścieżkami Romów”.
W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych wydarzenie będzie odwołane.

Spektakl
Ławka

Ławka to kameralny spektakl, który poprzez połączenie teatr ruchu z tańcem współczesnym, opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Tytułowa ławka symbolizuje miejsca przypadkowych spotkań, często niechcianych, które możemy obserwować na każdym kroku: w autobusie, tramwaju, pociągu czy restauracji. Celem spektaklu jest ukazanie niepozornych pojedynków, małych bitew, które toczymy każdego dnia: o lepszy widok przy oknie, o stolik w strefie dla niepalących, czy o upragnione miejsce w pociągu blisko przejścia.

DROM - ścieżkami Romów

Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz? DROM jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Fot. Michel Spingler

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content