ŚrodAwisko 19:00

ŚrodAwisko 19:00

„środAwisko 19:00”

W listopadzie 2005 roku zainaugurowaliśmy cykl dla „smakoszy” dobrego filmu w kinie Centrum, pod nazwą „środAwisko 19:00” - co oznacza, że w każdą środę o godz. 19.00 w kinie Centrum można obejrzeć filmy artystyczne, które w większości nie znajdują się w składzie komercyjnego repertuaru kin. Dodatkowo, oferujemy najniższą w regionie cenę biletu - tylko 8 zł!

UWAGA - w lipcu, sierpniu i wrześniu 2017, pokazy "środAwiskowe" będą o godz. 20:00
Od października 2017 wracamy do godz. 19:00 

Najbliższe "środAwiska 19:00":

film z polskimi napisami
MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE

6 września, godz. 20:00

komedia, dramat, prod. Szwecja, scen. i reż. Hannes Holm, wyk. Rolf Lassgard, Bahar Pars, Filip Berg, Ida Engvoll, czas 116 min. od 15 l.

Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z każdym dniem mężczyzna coraz bardziej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego - ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy, należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...
bilety: 8 zł.


film z polskimi napisami
PARYŻ NA BOSAKA

13 września, godz. 20:00

komedia, prod. Belgia, Francja, scen. i reż. Dominique Abel, Fiona Gordon, wyk. Fiona Gordon, Dominique Abel, Emmanuelle Riva, Pierre Richard, czas 83 min, od 15 l.

Uporządkowane życie Fiony zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy. Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma, uprzejmego, ale nachalnego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać...
bilety: 8 zł.


film Kuby Czekaja
KRÓLEWICZ OLCH

20 września, godz. 20:00

dramat, prod. Polska, scen. i reż. Kuba Czekaj, wyk. Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach, Bernhard Schutz, Bogusława Jantos, czas 101 min. od 15 l.

Historia wybitnie utalentowanego 14-letniego chłopca, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem.
bilety: 8 zł.

film z polskimi napisami - WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH
PODWÓJNY KOCHANEK

27 września, godz. 20:00

thriller, prod. Belgia, Francja, sce. i reż. Francois Ozon, wyk. Marine Vacth, Jeremie Renier, Jacqueline Bisset, Myriam Boyer, czas 110 min. od 18 l.

Chloé zakochuje się w swoim psychiatrze, Paulu. Kilka miesięcy później, już mieszkając z nim, odkrywa, że kochanek zataił przed nią część swojej tożsamości.
bilety: 8 zł.