Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4

Warsztaty muzealne dla szkół

Propozycja warsztatowa obejmuje następujące zakresy tematyczne:

1. Moja pierwsza wizyta w muzeum:

Na zajęciach dzieci poznają specyfikę muzeum, jego rolę dla zachowania historii i kultury oraz strukturę organizacyjną. Dowiedzą się, jak powstają wystawy, co to są dzieła sztuki i poznają podstawowe pojęcia związane z pracą muzealnika. Podczas warsztatów dzieci tworzą własne dzieła, m.in.: na podstawie oglądanych przez siebie eksponatów.

2. Wspomnienia niebieskiego mundurka:

Te najpopularniejsze w ofercie muzealnej warsztaty wprowadzają w klimat przedwojennej szkoły. Ich uczestnicy mogą zapoznać się z ówczesnym programem nauczania i z przedwojennymi metodami wychowawczymi. Podczas zajęć można obejrzeć przedwojenne podręczniki, sprawdzić swoje umiejętności w sztuce kaligrafii czy wykonać proste zabawki.W wadowickim przedwojennym gimnazjum uczono m.in.: greki i łaciny, dlatego uczniowie na warsztatach doskonalą pamięć, ćwicząc wymowę łacińskich maksym.

3. Wprawki filmowe, czyli o szukaniu ciekawego kadru dla historii:

Zajęcia pomagają uczniom zapoznać się z wybranymi zagadnieniami z historii przedwojennych Wadowic i przygotowują do pracy z kamerą, rozwijają umiejętności współdziałania w zespole, doskonalą dykcję, głos i prezencję. Owocem warsztatów jest film dokumentujący przebieg zajęć i finałowe nagranie wystąpień przygotowanych przez uczniów.

4. Dawne sztambuchy – dzisiejsze blogi:

Podczas warsztatów uczestnicy poznają sekrety starych pamiętników oraz sami przygotują swój pamiętnik kaligrafując w nim pamiątkowy wpis.

5. Podróże z Janem Pawłem II:

Podczas warsztatów uczestnicy poznają wybrane kultury i kraje, które odwiedził Jan Paweł II w czasie swoich licznych podróży apostolskich po świecie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
* Czas trwania: około 1,5 godziny
* Maksymalna liczba osób w grupie: 25
* Cena: 6 zł od osoby
* Udział w zajęciach wymaga wcześniejszej rezerwacji telefonicznej – 730 725 036 lub (33) 873 81 00

Masz pytania?

Zadzwoń: 33 873 81 00, 730 725 036

lub napisz: muzeum@wck.wadowice.pl

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content