Powrót do aktualności

Warsztaty “Listopadowa tradycja”

Zdjęcie współczesne. Grupa dzieci przed budynkiem piętrowej kamienicy Muzeum Miejskiego, w kolorze pastelowej brzoskwini, której balkon nad wejściem ozdobiony jest dekoracją patriotyczną, to jest: zielonymi girlandami, które zwisają z sufitu i oplatają balkonową balustradę, tablicy z białym orłem jagiellońskim na czerwonym tle i biało-czerwonymi szarfami. Dzieci wychodzą z budynki, a w rękach trzymają biało-czerwone kotyliony.

Zapraszamy do zapisów na warsztaty patriotyczne z cyklu „Listopadowa tradycja”, które w tym roku odbywać się będą w naszym muzeum od 6 do 10 listopada.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku nasze muzeum uczciło Niepodległą instalując na balkonie kamienicy przy ul. Kościelnej 4 patriotyczną dekorację, która nawiązuje do zwyczaju ozdabiania kamienic barwami narodowymi. Dekoracji tej towarzyszy przygotowana przez IPN wystawa „Tak powstawała niepodległa”, którą można bezpłatnie oglądać w sali edukacyjnej na parterze naszego budynku.

Obchody narodowego święta niepodległości dopełniają zajęcia warsztatowe dla szkół, podczas których uczestnicy wykonują kotyliony w barwach narodowych.

Warsztaty są płatne, ich cena to 10 zł od osoby, a chęć udziału należy zgłaszać pod numerem telefonu: 33 873 81 00.

Serdecznie Z A P R A S Z A M Y ! ! ! 

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content