Powrót do aktualności

Wadowickie Środowisko Artystyczne – wernisaż już w październiku

Wernisaż wystawy już 9 października!

W październiku 2020 roku, po raz szósty na przestrzeni 25 lat w Wadowickie Centrum Kultury odbędzie się przekrojowa wystawa plastyczna „Wadowickie Środowisko Artystyczne”.

Jak to się zaczęło...?

Historia wydarzenia sięga 1995, kiedy to pierwszy raz zorganizowana została wystawa plastyczna prezentująca dorobek artystyczny malarzy i rzeźbiarzy z Wadowic i okolic. Wystawa od początku cieszyła się sporym zainteresowaniem środowiska i była bardzo dobrze odbierana przez lokalną społeczność. Wtedy też pojawił się pomysł kontynuowania tego rodzaju artystycznych spotkań w latach następnych.

W tym roku, do udziału w wystawie zgłosiło się ponad 50 artystów profesjonalistów oraz amatorów, którzy łącznie złożyli blisko 200 prac reprezentujących różnorodne dziedziny sztuki! Wystawę, która pojawi się w holu teatralno – kinowym WCK będzie można podziwiać już od 10 października!

A co z wernisażem?

Wadowickie Środowisko Artystyczne z roku na rok staje się coraz większe i coraz bardziej różnorodne. W poprzednich edycja wystawy, podczas uroczystego wernisażu wadowiczanie mieli okazję nie tylko podziwiać prace prawie całego okolicznego środowiska artystycznego, ale także spotkać się i porozmawiać z twórcami. Dla artystów, otwarcie wystawy było także okazją do integracji środowiskowej, poznania się nawzajem, rozmowy oraz wymiany doświadczeń. Tym razem z uwagi na ograniczenia związane z pandemią oraz obowiązkiem przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, jesteśmy zmuszeni do zmiany formuły wernisażu i ograniczenia jego odbiorców do samych artystów. W wernisażu, który odbędzie się 9 października będą mogły wziąć udział jedynie osoby zaproszone. Będzie kameralniej, ale wciąż uroczyście! Pozostałe osoby zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniu online! Wernisaż wystawy pojawi się na stronie internetowej WCK oraz profilu Facebookowym w formie transmisji na żywo.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content