ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

„Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020”

Wystawa z 25 - letnią tradycją...

od 9 października 2020 aż do 5 marca 2021 roku w holu teatralno - kinowym zwiedzać można było wyjątkową, jubileuszową wystawę "Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020".
Wystawa była zbiorem prac artystów na co dzień związanych z Wadowicami i okolicami. Do udziału w niej zgłosiło się 48 twórców profesjonalistów oraz amatorów, którzy łącznie złożyli blisko 200 prac reprezentujących różnorodne dziedziny sztuki! Pierwotnie ekspozycja funkcjonować miała do listopada 2020 r., jednak z uwagi na zamknięcie naszej placówki w związku z pandemią Covid czynna była do 5 marca 2021 roku, kiedy to odbył się zamknięty dla publiczności finisaż wystawy z udziałem twórców.

Rok 2020 był dla większości z nas rokiem trudnym i rokiem wyjątkowym. Od kilkunastu miesięcy sytuacja związana z pandemią Covid zmieniała się a my zaskakiwani byliśmy coraz to nowymi informacjami o obowiązujących w związku z tym przepisach i obostrzeniach. Niestety jak się okazało również sfera sztuki i kultury nie jest całkowicie odporna na rozprzestrzeniający się po całym świecie wirus, co miało wyraz w zamknięciu naszej placówki a tym samym niemożności zwiedzenia wystawy. 

Wprowadzone ostatnio w tym względzie przepisy obligują nas przede wszystkim do ich przestrzegania. W związku z tym nie udało nam spotkać się na wernisażu, który zaplanowany był na 9 października 2020 roku. W trosce o zdrowie Państwa, Waszych bliskich czy w końcu nas samych zmuszeni byliśmy do zweryfikowania planów związanych z organizacją wystawy. Tak więc 5 marca 2021 roku zorganizowaliśmy finisaż. Niebawem zaprosimy Państwa do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Trochę historii...

W 1995 roku z inicjatywy Anny Zając, będącej wówczas instruktorką w Wadowickim Domu Kultury zorganizowaliśmy wystawę plastyczną prezentującą po raz pierwszy w historii naszego miasta dorobek artystyczny malarzy, rzeźbiarzy i grafików z Wadowic i okolicy a także związanych z Wadowicami miejscem urodzenia, kształcenia czy wreszcie zawodowo. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem środowiska i była bardzo dobrze odbierana przez lokalną społeczność. Wtedy też pojawił się pomysł kontynuowania tego rodzaju artystycznych spotkań w latach następnych. I tak w latach 2000, 2005, 2010 i 2015 w murach Wadowickiego Centrum Kultury i Muzeum Miejskiego przy ul. Kościelnej w pięcioletnim cyklu wystawienniczym spotykaliśmy się z większością lokalnych artystów – malarzy, rzeźbiarzy, rysowników, grafików, a w latach późniejszych również fotografików. Niestety… z upływem lat wielu z nich odeszło, a my pożegnaliśmy wielu wspaniałych artystów i przyjaciół. Jednakże na przestrzeni ćwierćwiecza wyrosło całe pokolenie nowych, wspaniałych twórców, do których zwłaszcza, poniekąd z racji Jubileuszu, szczególnie pragniemy dotrzeć.  

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content