ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

WADOWICKIE KONCERTY ORGANOWE

WADOWICKIE KONCERTY ORGANOWE to cykl niedzielnych koncertów, które w tym roku odbywać będą się w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Na koncerty zapraszamy w trzy lipcowe niedziele: 4 – 11 – 18 lipca. 

Plakat dotyczący Wadowickich koncertów Organowych.

PROGRAM

MUZYCY

Krzysztof Musiał jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. dra hab. Andrzeja Białki (dyplom z wyróżnieniem). W ramach programu Erasmus+ studiował również w Musikhochschule Lübeck w klasie prof. Arvida Gasta. Laureat kilku międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów organowych, m.in. III nagrody na X Międzynarodowym Konkursie im. Mikaela Tariverdieva w Kaliningradzie (2017), III nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2017) oraz II nagrody na VI Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (2017). Zdobywał także wyróżnienia za wykonawstwo utworów Johanna Sebastiana Bacha.

Występował jako solista i kameralista podczas międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali, a wśród nich są Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Staromiejskie Koncerty Organowe w Poznaniu, Tynieckie Recitale Organowe, Festiwal Organowy Młodych w Sejnach, czy Wieczory Tumskie we Wrocławiu. Koncertował również we Francji, Holandii, Libanie, Niemczech, Rosji i na Litwie.  

Brał czynny udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez krajowych i zagranicznych pedagogów, m.in. Johannesa Gefferta, Lorenzo Ghielmiego, Bernharda Haasa, Michela Radulescu, Juliana Gembalskiego i Józefa Serafina.

Pracuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.

Mężczyzna widoczny z profilu. Siedzi przy organach i gra na nich. Przed sobą ma rozłożone nuty, na które patrzy.
Zdjęcie mężczyzny zrobione z przodu. Mężczyzna ma na sobie garnitur. Na twarzy czarne, prostokątne okulary. Jest poważny. Ma krótkie, ciemne włosy.

Dawid Rzepka urodzony w 1987 roku w Tarnowie. W 2002 roku ukończył dział czteroletni Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie. Kształcenie muzyczne kontynuował w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie, którego dyplom uzyskał w 2006 roku. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie organów s. dr hab. Susi Ferfoglia w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej i UPJPII w Krakowie. Umiejętności wykonawcze doskonalił w ramach studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego, ukończonych w 2014 roku. W latach 2012-2017 studiował w Instytucie Muzykologii UJ w Krakowie. W 2019 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie (klasa organów prof. Marcina Szelesta). Występował jako solista m.in. podczas Letnich Koncertów organowych we Władysławowie i Jastrzębiej Górze, a także w ramach cyklu „Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności” we Wrocławiu oraz podczas koncertów organizowanych przez Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej w Krakowie. Jest laureatem III Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej (III miejsce oraz wyróżnienie). Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Daniela Rotha, Davida Titteringtona, Lorenzo Ghielmiego, Emmanuela Le Divellec i Oliviera Latry.

 

Hanna Zalewska – krakowianka, studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie dra. hab. prof. AKŁ Krzysztofa Urbaniaka i mgra. Łukasza Mosura.

Laureatka  wielu konkursów muzycznych (m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” 2016, XI Konkursu Młodych Organistów, Kraków 2018 – I miejsce, IX Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, Olsztyn 2019 – III miejsce, Ogólnopolskiego Konkursu Organowego CEA 2019, Wrocław – I miejsce.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich (m.in.: Zimowa Akademia Sztuki/Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach 2016, 2018).

Mimo młodego wieku prowadzi ożywioną działalność koncertową w Krakowie oraz na festiwalach o randze międzynarodowej (m.in.: Oświęcim, Rabka-Zdrój, Zabrze, Jastrzębia Góra, Koszalin, Drezdenko).

W roku 2019 Hanna Zalewska reprezentowała Kraków na ŚDM w Panamie, podczas których wykonała recital organowy w mieście Panami City. W tym samym roku odbyła tournée po Francji w ramach projektu Fete de la musique.

Hanna Zalewska była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne 2018/19.  

Tegoroczna stypendystka Miasta Krakowa.

Ciemna fotografia. Na niej młoda kobieta o blond włosach pochyla się nad klawiaturą organową. Gra. Ma na sobie czarne ubranie. Widać jej profil.
Mężczyzna siedzi przy organach zwrócony przodem. Jedną ręką opiera się o instrument a dłonią podpiera głowę. Organy mają cztery klawiatury.

Witold Zalewski – w roku 1992 ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie – w klasie organów prof. Jana Jargonia. Od roku 1995 jest I organistą Katedry Wawelskiej. Jako solista koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Wystąpił, m. in. w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku, katedrze Notre-Dame w Paryżu, katedrze św. Andrzeja w Sydney, Tokio Metroplitan Art Space, Nativity Church w Betlejem oraz w Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Toronto, Jerozolimie, Irkucku, Istambule, Sankt Petersburgu i Moskwie. Od roku 1998 jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W czasie pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do ojczyzny liturgiach sprawowanych przez Ojca św. Jana Pawła II pełnił rolę organisty podczas Jego Pielgrzymek w Krakowie (Katedra Wawelska, Sanktuarium w Łagiewnikach oraz Błonia Krakowskie). Witold Zalewski jest autorem Śpiewnika pieśni kościelnych wydanego nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w 1997 r. oraz współredaktorem i współautorem wielu innych publikacji (m.in.: Śpiewnik Wawelski).

 Witold Zalewski zajmuje się propagowaniem muzyki organowej, poprzez współorganizowanie wielu festiwali i koncertów. W 2011 roku został wyróżniony przez papieża Benedykta XVI odznaczeniem „Pro ecclesia et Pontifice”.

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content