Powrót do aktualności

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku skończył 10 lat!

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku skończył 10 lat!

Za nami wyjątkowa uroczystość. Nie zabrakło urodzinowych niespodzianek, wykładu inauguracyjnego, specjalnych wydarzeń oraz tortu. Wadowiccy studenci hucznie i po królewsku świętowali 10-lecie Uniwersytetu.

Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielę 1 października o godz. 15:00 na Placu Jana Pawła II reprezentacyjnym polonezem pod przewodnictwem tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”. Poloneza w aranżacji Wojciecha Kilara zagrała Orkiestra Dęta z Oświęcimia i to ona poprowadziła orszak studentów ulicami Wadowic do sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Podczas części oficjalnej publiczność wysłuchała krótkiej historii Uniwersytetu, obejrzała film przywołujący wydarzenia uniwersyteckie z ubiegłych 10 lat, a następnie uroczyście otwarto kolejny rok akademicki. Prawie 30-stu nowych studentów odebrało swoje indeksy, wszyscy ponownie złożyli ślubowanie i wysłuchali hymnu Gaudeamus Igitur. Miłą niespodzianką była obecność i życzenia złożone przez przedstawicieli sąsiednich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Wszyscy zainteresowani wysłuchali specjalnie na tę okazję przygotowanego wykładu dr. hab. Konrada Meusa, prof. UKEN, na temat wadowickich tradycji akademickich. Po tym niezwykle intersującym i bogatym w wyszukane informacje wykładzie, studenci obejrzeli piękny występ dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”.

Dziękujemy wszystkim studentom za włączenie się w poloneza, udział w inauguracji i życzymy kolejnych owocnych i pełnych wrażeń uniwersyteckich lat.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content