WUM - escape room

Na pierwszym spotkaniu Wadowickiego Uniwersytetu Młodzieży uczestnicy wzięli udział w pasjonującej grze  pt. “Nieznani Polacy”. Zadanie nie było łatwe.  Młodzież musiała wykazać się  inteligencją i uporem, aby wydostać się skomplikowanej pułapki. Przy okazji  poznawali sylwetki  Polaków, którzy – choć nie do końca znani – byli naukowymi pionierami lub odkrywcami. 

Zabawa była oparta o schematy znane z gier typu “Escape Room”. Uczestnicy musieli przeszukać pomieszczenia i odnaleźć  istotne  dla nich informacje. Musieli również zmierzyć się z szeregiem zagadek i szyfrów, które należało złamać. Dzięki temu skompletowali materiały dotyczące poszczególnych postaci i ostatecznie ukończyli grę. 

Studenci wcieli się w role tajnych agentów, którzy zostali powołani do misji specjalnej. Musieli wejść do tunelu czasoprzestrzennego, by przenieść się w czasie i odnaleźć “Nieznanych Polaków”, których wiedza i umiejętności wpłynęły na historię świata.

 Wadowicki Uniwersytet Młodzieży to projekt, dofinansowany przez Fundacje BGK w ramach programu „Dzieci Kapitana Nemo”, przeznaczony dla młodzieży z V, VI, VII i VIII klasy szkoły podstawowej. 

Następne spotkanie odbędzie się 11 października . Tym razem studenci  poznają postać Mariana Rejewskiego i wezmą udział w zajęciach z kryptologii.

Logo - Dzieci Kapitana Nemo
Fundacja BGK logo

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content