Wadowicki Uniwersytet Młodzieży

Czy wiesz, że wynalazca kosmetyków i założyciel firmy Max Factor był Polakiem? Znasz postać Ludwika Zamenhofa, który wymyślił język esperanto? Czy słyszeliście, że znana na całym świecie aktorka kina niemego Pola Negri to nasza krajanka? Jesteś w V, VI, VII lub VIII klasie i chcesz dołączyć do grona studentów?

Dzięki projektowi WUM młodzież pozna wybitnych Polaków, którzy zasłynęli w różnych dziedzinach m.in. kryptologii, charakteryzacji, podróży, filmu, fryzjerstwa czy ekonomii. Zdobyta wiedza posłuży uczestnikom Uniwersytetu do stworzenia pracy dyplomowej, która będzie podsumowaniem zajęć.


Wadowicki Uniwersytet Młodzieży to projekt, dofinansowany przez Fundacje BGK w ramach programu „Dzieci Kapitana Nemo”, przeznaczony dla młodzieży z V, VI, VII i VIII klasy szkoły podstawowej. Każdy z uczestników na początku swojej przygody otrzyma legitymacje studencką oraz dziennik zajęć.

Pierwszym etapem projektu będzie gra terenowa. Przeprowadzona w przystępny sposób wprowadzi młodzież w temat projektu oraz pozwoli sprawdzić wiedzę na temat wybitnych Polaków. Celem każdego spotkania będzie przybliżenie sylwetki danej postaci oraz praktyczne wprowadzenie uczestników, w dziedzinę z której zasłynęła. Podczas wykładów przedstawione zostaną następujące postaci: Ludwik Zamenhof, Marian Rejewski, Hilary Koprowski, Maksymilian Faktorowicz, Antoni Cierplikowski, Henryk Arctowski, Mieczysław Bekker, Pola Negri, Hipolit Cegielski i Kazimierz Prószyński. Organizowane warsztaty, w kreatywny i nieoczywisty sposób będą przybliżały działalność i dorobek tych nietuzinkowych osób. Młodzież weźmie udział min. w warsztatach kryptologicznych, podróżniczych, filmowych, charakteryzatorskich, a nawet zajęciach z robotyki. Na zakończenie cyklu spotkań uczestnicy wezmą udział w trzech warsztatach, podczas których będą pracować nad projektem prezentującym postać, która wywarła na nich największe wrażenie. Powstałe prace zostaną zaprezentowane na końcowym wykładzie. Na zakończenie studenci otrzymają książki o zapomnianych, wybitnych Polakach.

Projekt będzie trwał od połowy września do połowy grudnia 2021 r. w wybrane poniedziałki:

  • 16:15 – 17:45 – I grupa
  • 18:00 – 19:30 – II grupa 

Zapisz się online przez platformę:

Wadowicki Uniwersytet Młodzieży

Archiwum

Archiwum zajęć Wadowickiego Uniwersytetu Młodzieży

Kliknij tutaj

Projekt dofinansowany przez Fundacje BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo – 2021”.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content