ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Powrót do aktualności

Wadowicki Uniwersytet Dzieci – nabór od 17 sierpnia

Na zdjęciu kilkoro dzieci, które stoją przy stole. Na stole są rozłożone materiały plastyczne.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci – nabór od 17 sierpnia!

Twoje dziecko lubi naukę i jest ciekawe świata? Jeśli tak, nie może go zabraknąć wśród studentów i studentek Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Od 17 sierpnia rusza nabór na rok akademicki 2021/2022!

Wadowicki Uniwersytet Dzieci, działający od października 2014 roku, to jeden z większych projektów WCK. Od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem.  Pomimo tego że rok 2020/2021 był trudny ze względu na COVID 19 w zajęciach przeprowadzanych częściowo stacjonarnie a częściowo online brało udział 120 młodych studentów. Zasady działania WUD również w tym roku będą dostosowane do ogólnie ustalonych norm i zasad bezpieczeństwa. WUD to miejsce, w którym najmłodsi z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów, mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób, różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń odbywających się na miejscu, jeśli tylko jest to możliwe wyjeżdżają również na zajęcia na krakowskie wyższe uczelnie, m.in. Uniwersytet Pedagogiczny, który jest patronem WUD. Mają także możliwość udziału w dodatkowych zajęciach fakultatywnych, a na część z zajęć organizowanych przez WCK otrzymają dodatkowe zniżki. 

Studentami mogą zostać dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia (zakres 1 – 7 klasy szkoły podstawowej). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, ale pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci mieszkające w gminie Wadowice.

Zapisy przyjmowane  będą od 17 sierpnia,  wyłącznie poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej Wadowickiego Centrum Kultury. 

Po przeprowadzonym naborze, studenci będą mieli możliwość zapisania się na zajęcia fakultatywne, które poprowadzi Uniwersytet Rozwoju. Informację o tych dodatkowych zajęciach rodzice otrzymają mailowo w ostatnich dniach sierpnia.

Do zapisów zostało:

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content