ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Back to all Post

Wadowice w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja

„Wadowice w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja” to pierwsze wydarzenie zrealizowane przez Wadowickie Centrum Kultury w ramach projektu „Recepta na kulturę”.

Projekt był okazją do stworzenia subiektywnej kroniki mieszkańców Wadowic z okresu największej ogólnoświatowej pandemii naszych czasów. Celem zabawy było stworzenie materiału dokumentującego ten absolutnie wyjątkowy czas jakim jest kwarantanna.

Co tydzień na facebookowej grupie pojawiały się tematy takie jak: praca, nauka, czas wolny oraz relacje – wraz z zachętą do publikowania fotografii.

“Celem naszego projektu było stworzenie swoistej kroniki trudnego czasu zamknięcia. Sytuacja w jakiej zostaliśmy wszyscy postawieni jest z jednej strony groźna, z drugiej trudna, a z trzeciej jeszcze bardziej abstrakcyjna. Nikt z nas by tego nie wymyślił. Zostaliśmy zaskoczeni, zdziwieni, czasem zdenerwowani, czasem przestraszeni. Jedno jest pewne, jest to czas niezwykły, fascynujący. Na naszych oczach dokonują się zmiany przełomowe, zmiany w funkcjonowaniu rodzin, społeczeństw, krajów… zmiany, które w dużym stopniu nie będą odwracalne. Za kolejnych kilkanaście lat może się okazać, że ten czas będzie tylko jak sen, który kiedyś nam się przyśnił, ale nie wiadomo czy na pewno miał miejsce…. a może wręcz przeciwnie, będzie to tylko oznaka początku nowej rzeczywistości, relacji, sposobu bycia i życia. Bez wątpienia jest to moment historyczny i dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu, którzy zechcieli się podzielić swoimi fotograficznymi spostrzeżeniami na temat tych wydarzeń. Zdjęcia mają ogromną wartość historyczną i będą wspaniałym dowodem chwili obecnej dla kolejnych pokoleń.” – Iza Faber, koordynatorka projektu

Aktywny udział w projekcie  wzięło 14 osób, które w łącznie przesłały aż 52 fotografie!

CZAS WOLNY W CZASACH ZARAZY

Wyróżnione zdjęcia:

 1. Łucja Kucia
 2. Joanna Gracjasz

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych fotografii!

NAUKA W CZASACH ZARAZY

Wyróżnione zdjęcia:

 1. Joanna Gracjasz
 2. Renata Pękala

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych fotografii!

 

RELACJE W CZASACH ZARAZY

Wyróżnione zdjęcia:

 1. Joanna Gracjasz
 2. Majka Włosiak
 3. Magdalena Kwartnik
 4. Renata Pękala

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych fotografii!

PRACA W CZASACH ZARAZY

Wyróżnione zdjęcia:

 1. Łucja Kucia
 2. Marcin Bańdo
 3. Kaja Majka

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych fotografii!

Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich przesłanych fotografii!

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content