Powrót do aktualności

Noc Muzealna – warsztaty

kobieta stojąca przed
Serca kule musujące

Kosmetyki naturalne – warsztaty podczas Nocy Muzeów 2024

W sobotni wieczór (18 maja b.r.) podczas Nocy Muzeów ( godz. 20.00) zachęcamy do udziału w warsztatach tworzenia naturalnych kosmetyków, które poprowadzi Natalia Sitek, właścicielka firmy szkoleniowej Deep Nature. Warsztaty te to połączenie teorii i praktyki. Uczestnicy dowiedzą się, jak przyrządzić kosmetyki w bardzo prosty sposób oraz jak później tworzyć je w domowych warunkach. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i szereg surowców do wyboru, dzięki czemu już na etapie warsztatów można będzie dobrać indywidualne składniki pasujące do naszej skóry.

Każdy uczestnik wykona 3 kosmetyki dla siebie (np. kwiatowy oczyszczający tonik do twarzy, regenerujący krem do twarzy poprawiający koloryt skóry, owocowy scrub cukrowy do ciała, musujące kule do kąpieli DIY, szampon)

Zajęcie skierowane są do osób w wieku od 13 lat, koszt 10 zł od osoby, zapisy: strefazajec.pl

Natalia Sitek w żółtej blusce

Natalia Sitek, właścicielka firmy szkoleniowej Deep Nature, a także od kilku lat właścicielka jednej z krakowskich przestrzeni kreatywno-warsztatowej Fablab Kraków. Śmiała kreatorka swojego życia, która postanowiła przeciwstawić się schematom i realizować się w obszarze, w którym czuje, że się spełnia. Warsztaty, którymi się zajmuję sprawiają – jak mówi o sobie Natalia – że czuję, że żyję, a dodatkowo niosą za sobą same pozytywne zmiany – odkrycie swojej kreatywności, bardziej świadome, ekologiczne podejście do świata i do samego siebie i traktowanie siebie, swojej duszy, umysłu i ciała z szacunkiem i miłością. Prowadzę ekologiczne i zielone warsztaty na terenie całej Polski, zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Noc Muzeów od kuchni

W sobotę (18 maja) podczas Nocy Muzeów zapraszamy wszystkich do udziału w kulinarnym spotkaniu z Agnieszką Jasińską, trenerką i blogerką, finalistką programu Hell’s Kitchen Polska, uczestniczką programu MasterChef. Spotkanie to połączenie będzie z gotowaniem, poczęstunkiem i opowieścią o tradycyjnych potrawach, zdrowym i ekologicznym trybie życia czy sezonowych produktach. Na zakończenie każdy uczestnik zje coś smacznego.

Zaczynamy o 17.30 – wstęp wolny

 

Agnieszka Jasińska – kucharka i trener w gastronomii, uczy zawodowców oraz amatorów jak gotować inaczej i ciekawiej. Jest autorką przepisów na łatwe i smaczne dania oraz naucza krok po kroku jak je przyrządzać. Może poszczycić się tytułem finalistki programu Hell`s Kitchen Polska. Skończyła międzynarodowy kurs kulinarny we Włoszech w ICI (Italina Culinary Institute) oraz liczne kursy w Polsce. Prowadzi warsztaty kulinarne oraz pokazy gotowania na terenie całej Polski. Zajmuje się fotografią kulinarną i współpracuje z magazynami o tematyce kulinarno-podróżniczej.
Kocha jedzenie i dzieli się tą miłością z innymi na stronie  kulinarnenawigacje.pl

W świecie sztuki

W sobotę (18 maja) zapraszamy na spotkanie z dr Katarzyną Grudniewską, wadowiczanką, artystką sztuk wizualnych, edukatorką, która oprowadzi po wyjątkowej wystawie obrazów z kolekcji Muzeum Miejskiego. Ekspozycję tą  przygotowaną z okazji Nocy Muzeów można będzie zobaczyć tylko w ten jeden wieczór.

Zaczynamy o 19.00 – wstęp wolny

Dr Katarzyna Grudniewska – urodzona w Wadowicach artystka sztuk wizualnych i pedagożka. Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Śląskim w pracowni rzeźby prof. Jerzego Fobera a w 2022 r. obroniła doktorat na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji tegoż uniwersytetu. W swojej sztuce porusza się po grząskim gruncie pamięci, ceni sobie intymne, często tragiczne, ludzkie historie, bliska jest jej tematyka osobistych relacji. Poszukiwań tematów dokonuje również w obszarze indywidualnej historii. Współpracuje z instytucjami kultury, ośrodkami wsparcia dziennego, szkołami, w których pokazuje najmłodszym i trochę starszym, że sztuka nie musi być nudna.

 

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content