ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Harmonogram zajęć płatnych

Akademia tańca prowadząca: Kinga Baran
 • piątek - godz. 11:30 - 13:00 - zespół ALEBABKI
 • piątek - godz. 13:15 - 14:15 - grupa SUPERBABKI

Zajęcia taneczne odbywać się będą w dwóch grupach podzielonych ze względu za zróżnicowany poziom umiejętności tanecznych. Celem zajęć jest przede wszystkim uzyskanie dobrego samopoczucia poprzez gimnastykę ciała i mózgu (zapamiętywanie choreografii, ćwiczenie koordynacji oraz koncentracji).

Grupy zespołowe:

SUPERBABKI i ALEBABKI - prowadzone są w formie regularnych treningów podczas których zespół poznaje choreografie, doskonali aspekty techniczne uczonych kroków oraz pracuje nad odpowiednim wyrazem scenicznym. Podczas sezonu tanecznego poznaje choreografię, którą doskonali aby następnie móc zaprezentować ją podczas imprez organizowanych przez WCK, imprez okolicznościowych w Wadowicach i okolicach, a także podczas pokazów organizowanych przez Uniwersytety Seniorów z innych miast.

Zespoły występowe:

ALEBABKI  - zespół prezentujący WCK na przeglądach, konkursach i wydarzeniach okolicznościowych.

SUPERBABKI - zespół występujący wyłącznie na wydarzeniach organizowanych w WCK. 

Kinga Baran – tancerka, instruktorka tańca. Przygodę z tańcem zaczęła w Zespole Pieśni i Tańca w Wadowickim Centrum Kultury, a następnie kontynuowała w Krakowie w sportowym klubie tańca towarzyskiego „Pląs”. Tancerka posiadająca mistrzowską klasę taneczną „A” w tańcach latynoamerykańskich. Od niedawna pasjonująca się discofoxem w którym jej osiągnięcia to tytuł Vice Mistrzyni Polski 2019 oraz finał Mistrzostw Europy 2019.

Miesięczny koszt zajęć:

30 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

35 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Trening mózgu i spokój umysły prowadząca: Irena Wadowska
 • środa, godz. 10:00 - 11:00, grupa podstawowa
 • środa, godz. 11:15 - 12.15, grupa kontynuująca

Zajęcia „Trening mózgu i spokój umysły” łączą one  łagodne ruchy ciała, kreatywny trening mózgu oraz pracę z oddechem. Pomagają zwiększyć  elastyczność ciała i możliwości pamięci, poprawiają nastrój, relaksują. Dodatkowo dodają energii i wspomagają samodyscyplinę.

Zajęcia oparte są głównie na kinezjologii edukacyjnej, treningu pamięci oraz jodze.

Odbywają się jeden raz w tygodniu, w dwóch grupach: podstawowej i kontynuującej zajęcia z poprzedniego roku

Irena Wadowska -niepoprawna optymistka. Życie traktuję jak wędrówkę z licznymi wyzwaniami. Moją pracą wyrażam siebie, korzystając ze swojego doświadczenia jako matka czwórki dzieci i charyzmatyczny nauczyciel. Pomagam, ale nie wyręczam w wytrwałym dążeniu do poznania i odkrywania swoich możliwości.

Zainspirowanych zapraszam na opracowane według mojego autorskiego pomysłu zajęcia w miłej atmosferze.

Miesięczny koszt zajęć:

30 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

35 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Scena teatralna prowadzący: Paweł Buszewicz
 • środa, godz. 12:30 - 14:30

Teatr WUTW to propozycja, która od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem studentów WUTW. Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 2 godziny i są prowadzone przez reżysera Pawła Buszewicza. Zajęcia warsztatowe mają na celu pracę nad dykcją i wymową, ruchem scenicznym oraz tekstem. W ubiegłym roku grupa wzięła na warsztat sceny z "Teatrzyku Zielona Gęś", natomiast dwa lata temu przygotowała spektakl "Tak się nie kocha", który ze względu na duże zainteresowanie został zaprezentowany w WCK aż 3 razy.  Njnowszy spektakl pt. "Oszutska", inspirowany jednoaktówką Ephraima Kishona pt. „Oszust”, miał swoja premierę 9 maja 2022 r. Zespół zagrał go na scenach w Zatorze, Tomicach, Oświęcimiu i oczywiście Wadowicach. 

Paweł Buszewicz - Nie cierpi pisania o sobie. Bo myśli wtedy, że ten, kto go nie zna, takich informacji nie potrzebuje, a ten, kto go zna, nie potrzebuje ich tym bardziej. Nie wyobraża sobie robienia niczego innego, bo to co robi i tak rozpada się na dziesiątki wątków, a każdy z nich na dziesiątki kolejnych. To z kolei wyklucza robienie czego innego, niż to, czym się właśnie zajmuje. Kocha teatr. Ale i tak uważa, że „to, co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”…

Miesięczny koszt zajęć:

30 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

35 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Grupa teatralna może maksymalnie liczyć 12 osób!

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Medytacja z dźwiękiem prowadząca: Alicja Magiera
 • poniedziałek, godz. 10:30 - 11:30

Zajęcia medytacji z dźwiękiem to lepsze funkcjonowanie na co dzień!

“Żyjemy w czasach, kiedy wartości kulturowe wymuszają na nas zajętość do upadłego. Bardziej liczą się nasze osiągnięcia lub wrażenie jakie wywieramy, niż my sami. Czasem większe znaczenie ma to, jak młodo wyglądamy i jak dobrze sobie radzimy, niż to, jak cicho umiemy słuchać i jak pięknie się uśmiechać (…) lub jak szczerzy jesteśmy. Raczej zaciskamy zęby, żeby udowodnić, że coś znaczymy, niż rozluźniamy się mówiąc “nie…nie muszę…”. Cały czas wmawia się nam, że coś jest z nami nie tak…, że czegoś nam nie starcza… Staczamy bitwy o pieniądze i prestiż, przegrywamy wojny o siebie, czas, spokój… A przecież możemy doświadczyć i jednego, i drugiego. Nasza zajętość staje się synonimem spełnienia… “nie mam czasu” oznacza "jestem kimś ważnym". Co gdybym jednak ten czas miał?” /M. Godlewski/

Co dadzą Ci zajęcia medytacji z dźwiękiem?
- doświadczysz pięknego, harmonijnego całościowego oddechu
- nauczysz się oczyszczać swój umysł (zresetujesz się i naładujesz)
- nauczysz się jak pracować z napięciami w ciele
- nauczysz się koherencji umysłu i serca
- doświadczysz głębokiego spokoju, radości i szczęścia
- dotrzesz do przyczyn Twoich problemów i schematów, zrozumiesz siebie
- wzmocnisz się - nauczysz się tworzyć nowe możliwości reagowania i regulowania emocji
- odzyskasz swój wewnętrzny i zewnętrzny głos
- doświadczysz głębszego poczucia siebie i związku z życiem
- uzyskasz lepsze i głębsze relacje (rozwój empatii oraz asertywności)
- uzyskasz lepsze zdrowie i więcej energii
I więcej.

Alicja Magiera - przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła już w wieku dziecięcym, wygrywając wojewódzki konkurs piosenki. Studiowała na wydziale Wokalno-Aktorskim, Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczka wielu kursów krajowych i międzynarodowych z zakresu śpiewu i emisji głosu. Śpiewa piosenki, utwory i arie w wielu językach, oprócz standardowego polskiego i angielskiego – czeskim, niemieckim, włoskim, francuskim, norweskim, szwedzkim, rosyjskim, ukraińskim, hiszpańskim, japońskim, etc. Swobodnie i z pasją porusza się w wielu gatunkach muzycznych i stylach, jak: standardy jazzowe, musicale, piosenka retro, szeroko pojęty pop i rock, muzyka klasyczna (opera, operetka), muzyka filmowa, folkowa.

Miesięczny koszt zajęć:

30 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

35 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Wytwórnia wokalna prowadząca: Katarzyna Jabcoń
 • czwartek, godz. 14:30 - 16:00

Zajęcia są skierowane do osób, które kochają śpiewać i chciałyby spróbować swoich sił w tworzeniu grupy wokalnej. Zajęcia wokalne będą opierały się na dwóch metodach, które mają za zadanie wydobycie naturalnej barwy głosu, wyeliminowanie przeciążenia strun głosowych i gardła a także nauczyć wydobywać dźwięk w łatwy i przyjemny sposób. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób poczuć tekst, interpretować go i przekazywać zawarte w nim emocje w prawdziwy sposób, bez udziwnień i sztuczności. Nie może na zajęciach zabraknąć również swobodnej atmosfery, zabawy i radości, bo śpiewanie w końcu, to w głównej mierze wyrażanie naszych emocji i powinny być one jak najczęściej pozytywne! 

Grupa wokalna Fajne Babeczki wystąpiła podczas Spotkania Opłatkowego Seniorów, szykuje się także do innych występów.

Katarzyna Jabcoń -

nauczyciel, wokalistka, ukończyła edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Miesięczny koszt zajęć:

30 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

35 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Studio Farby i Płótna prowadząca: Aneta Lachendro
 • czwartek, godz. 13:00 - 14:30

Zajęcia z rysunku i malarstwa dla seniorów przeznaczone są dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z działaniami plastycznymi, bądź już wcześniej je miały. Podczas spotkań, uczestnicy zostaną stopniowo wprowadzeni w tajniki sztuki rysunku i malarstwa. Grupa będzie prowadzona  indywidualnym tokiem zajęć, dzięki czemu pozwali odnaleźć swoje miejsce każdemu artyście. Warsztaty te będą polegać na studiach z natury, inspiracjach malarstwem dawnym i współczesnym , czy też  fotografią. Będziemy rozwijać wyobraźnię, bo to ona buduje indywidualność twórcy. Naszym miejscem spotkań będzie pracownia, ale również plener. Zapraszamy do wspólnej nauki i integracji poprzez sztukę.

Miesięczny koszt zajęć:

30 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

35 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

 

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA

Zajęcia płatne

Gimnastyka ciała prowadząca: Joanna Gołuchowska
 • wtorek, godz. 8:00 - 9:00
 • środa, godz. 8:30 - 9:30

Gimnastyka ciała prowadzona jest w kilku grupach przez trenerkę fitness - Joannę Gołuchowską. Zajęcia ruchowe dla studentów zostały tak przygotowane, aby zwiększać tolerancję na wysiłek, zakres ruchowości w stawach, wydolność krążeniowo-oddechową i siłę mięśniową. Zajęcia łączą aktywność fizyczną z promocją zdrowego stylu życia na emeryturze. Treningi odbywają się w sali tanecznej, w budynku przy ul. Krakowskiej 8.

Joanna Gołuchowska – nauczycielka i instruktorka fitness z 20 letnim doświadczeniem. Uczestniczka międzynarodowych konwencji, szkoleń i warsztatów. Trenerka piłki siatkowej i instruktorka kettlbell. Prowadzi swój klub fitness od 20 lat a zajęcia dla seniorów od 4 lat. Pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej.

Miesięczny koszt zajęć: 

40 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

45 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Joga prowadząca: Bożena Nicieja
 • czwartek, godz. 8:00 - 9:00, Bożena Nicieja
 • czwartek, godz. 9:15 - 10:15, Bożena Nicieja
 • piątek, godz. 8:00 - 9:00, Bożena Nicieja
 • czwartek, godz. 11:15 - 12:15, Patrycja Gołąbek

Zajęcia z jogi dedykowane są wszystkim osobom, które potrzebują relaksu i rozluźnienia. Ćwiczenia z jogi usprawniają ciało, sprawiają, że staję się ono sprawne, mocne i zharmonizowane. Dzięki dodaniu elementu  pilatesu uczestniczki zajęć będą mogły popracować nad mięśniami brzucha i smukłą sylwetką. W Jodze i pilatesie kładzie się duży nacisk na oddech, który uspakaja układ nerwowy i pomaga w ćwiczeniach dzięki czemu uczestniczki zajęć opuszczą salę odprężone i zrelaksowane.

Bożena Nicieja - fitnessem zajmuje się już od 15 lat. W tych latach wyszkoliła się w różnych dziedzinach fitnessu (step, aerobik ,trening funkcjonalny ,body art.) ale joga i pilates zawsze były jej największą pasją. Zależy jej na tym aby uczestnicy zajęć ćwiczyli poprawnie, ale także żeby każdy był uśmiechnięty i zadowolony ze spędzonego razem czasu.

Patrycja Gołąbek -

Instruktor jogi i pilates.
Uczyła się w Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Miesięczny koszt zajęć:

40 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

45 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Język włoski prowadząca: Klaudia Profilio
 • poniedziałek, godz. 16:00 - 17:30

W ramach kursu języka włoskiego studenci opanują jego podstawy, przydatne słowa i wyrażenia oraz najważniejsze zasady gramatyki. Ciekawe materiały i angażujące treści pozwolą na lepsze poznanie włoskiej kultury i życia codziennego.  

Klaudia Profilio -absolwentka filologii na kierunku język włoski. Prywatnie i zawodowo od kilkunastu lat związana z Italią.

Miesięczny koszt zajęć:

50 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

70 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Język angielski prowadzący: Paweł Kowalczyk
 • wtorek, godz. 10:00 - 11:30, grupa kontynuująca
 • wtorek, godz. 11:45 - 13:15, grupa kontynuująca
 • wtorek, godz. 16:00 - 17:30, grupa poczatkująca

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są w trzech grupach: jednej podstawowej i dwóch kontynuujących naukę języka na różnych poziomach. Program jest przygotowywany i realizowany z uwzględnieniem specyfiki nauki osób dorosłych. Program nauczania poszczególnych grup jest przygotowany w taki sposób, aby słuchacze zapoznali się z zagadnieniami z zakresu gramatyki oraz poznali podstawowy zasób słownictwa, które pozwoli im swobodnie komunikować się podczas sytuacji dnia codziennego. Spotkania będą łączyć nowoczesne metody nauki słuchania, pisania i mówienia, które ośmielą studentów do komunikowania się, będąc za granicą. 

Paweł Kowalczyk -  lektor mający duże doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz ze starszą młodzieżą. Spokojny i opanowany. Obieżyświat.

Miesięczny koszt zajęć:

50 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

70 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Tai Chi prowadzący: Grzegorz Bąk
 • wtorek, godz. 9:30 - 10:45, grupa zaawansowana
 • wtorek, godz. 11:00 - 12:15, grupa początkująca

Program grupy początkującej obejmuje pracę nad rozluźnieniem (nauka Fanson Gong-ów) oraz naukę formy 13 ruchowej, która jest przygotowaniem do nauki dalszych, bardziej zaawansowanych form. Zajęcia prowadzone będą z podziałem na grupy w zależności od posiadanych umiejętności.

Grzegorz Bąk - praktykuję Tai Chi Chuan od 2011 roku. Rozwijam się i doskonalę swoje umiejętności w Chen Bing Taiji Academy Poland pod okiem mistrzyni Doroty Rusin – Czajkowskiej. W 2019 roku byłem współorganizatorem (i uczestnikiem) międzynarodowego seminarium z mistrzem Chen Bingiem, jestem również członkiem zarządu stowarzyszenia „Harmonia w ruchu”. Tai Chi jest dla mnie drogą do odnalezienia fizycznej i psychicznej równowagi, jak również sposobem na zajrzenie w głąb siebie.

Miesięczny koszt zajęć:

40 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

45 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Apply Now
Zdrowy kręgosłup prowadzący: Magdalena Stasiak - Frołow
 • poniedziałek, godz. 9:00 - 10:00
 • poniedziałek, godz. 10:15 - 11:15

Zdrowy Kręgosłup to cykl zajęć grupowych przy muzyce, przeznaczony dla osób zdrowych chcących zapobiegać przyszłym schorzeniom i dysfunkcjom kręgosłupa, a także tych u których wystąpiły już epizody z narządem ruchu, ale po zakończeniu leczenia oraz rehabilitacji lekarz wyraził zgodę na tego typu zajęcia.
Cele tych zajęć:

 • zaangażowanie i wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni posturalnych powierzchownych i głębokich;
 • korekcja postawy;
 • zwiększenie elastyczności ciała;
 • w dłuższej perspektywie wyrównanie dysharmonii w zakresie napięć mięśniowych;
 • zwiększenie ruchomości w stawach oraz wszystkich odcinkach kręgosłupa

Wskazania:

 • profilaktyka dysfunkcji i schorzeń kręgosłupa
 • ograniczona ruchomość w stawach
 • dysharmonia napięć mięśniowych
 • osłabione mięśnie posturalne,
 • nieprawidłowa postawa ciała;
 • siedzący lub stojący tryb życia;
 • dyskopatia;

Przeciwskazania:

 • dławica piersiowa;
 • nieleczone nadciśnienie;
 • rany otwarte;
 • choroby zakaźne;
 • nowotwory;
 • decyzje lekarza

Magdalena Stasiak - Frołow -

przygodę ze sportem rozpoczęła już ponad 20 lat temu. Zaraz po studiach ukończyła kurs  instruktora fitness, prowadziłam zajęcia grupowe głównie fitness – tabata, BPU, stepy itp. Po kilku latach przerwy w  roku 2013 wróciła na właściwy - sportowy tor. Zajęła się swoim ciałem – stosując odpowiednie ćwiczenia fizyczne oraz dietą, która pomogła mi wrócić do właściwej dla mnie wagi. Od tamtego czasu minęło ponad osiem lat. Ukończyła  kurs trenera personalnego,  kurs Instruktora deep Work, kurs zajęć zdrowego kręgosłupa, PIlatesu a nawet Zumby.

Miesięczny koszt zajęć:

40 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

45 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Apply Now
Zumba dla dojrzałych prowadzący: Anna Sabuda
 • poniedziałek, godz. 14:00 - 15:00

Zumba jest rodzajem dynamicznego tańca, właściwie połączeniem kilku tańców i aerobiku. Trening zumby pozytywnie wpływa na umysł i ciało. Jest dobrym treningiem cardio, pozwalającym spalić około 500 kalorii w ciągu godziny tańca. Łączy w sobie elementy klasycznego aerobiku, podstawowej choreografii oraz różnych stylów tanecznych (hip-hop, flamenco, salsa, cha-cha, oriental itp.). Bachata natomiast, to rytmiczna muzyka i taniec pełen uczucia, który można tańczyć zarówno w parach jak i solo. Wyjątkowość zumby i bachaty polega na tym, że tańczyć je mogą absolutnie wszyscy.

Na zajęciach będzie można nauczyć się podstawowych ruchów, zwrotów, pracy nóg oraz każdy uczestnik rozwinie w sobie pewną muzykalność. Na tej bazie podczas kolejnych zajęć będziemy budować bardziej złożone ruchy i układy.

Anna Sabuda 

 

Miesięczny koszt zajęć:

30 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

35 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Apply Now

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content