ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Harmonogram zajęć płatnych

Zajęcia płatne

Akademia tańca prowadząca: Kinga Gzela
 • poniedziałek, godz. 13:30 - 14:30 (grupa zajęciowa)
 • poniedziałek, godz. 14:30 - 16:00 (zespół taneczny)

Zajęcia taneczne odbywać się będą w dwóch grupach podzielonych ze względu za zróżnicowany poziom umiejętności tanecznych. Celem zajęć jest przede wszystkim uzyskanie dobrego samopoczucia poprzez gimnastykę ciała i mózgu (zapamiętywanie choreografii, ćwiczenie koordynacji oraz koncentracji).

 ALEBABKI - prowadzone są w formie regularnych treningów podczas których zespół poznaje choreografie, doskonali aspekty techniczne uczonych kroków oraz pracuje nad odpowiednim wyrazem scenicznym. Podczas sezonu tanecznego poznaje choreografię, którą doskonali aby następnie móc zaprezentować ją podczas imprez organizowanych przez WCK, imprez okolicznościowych w Wadowicach i okolicach, a także podczas pokazów organizowanych przez Uniwersytety Seniorów z innych miast. Zespół bierze udział w konkursach i przeglądach.

SUPERBABKI - zespół ćwiczący hobbystycznie, wyłącznie w ramach zajęć.  

Kinga Gzela

przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Swoje pierwsze kroki stawiała w balecie, a najbardziej pokochała tańce latynoamerykańskie. Uczęszczała do szkoły tańca "Prestiż" w Oświęcimiu, która pozwoliła jej rozwinąć skrzydła. Wraz z zespołem wytańczyła wiele nagród oraz tytuł Mistrza Polski WADF 2017. Ukończyła wiele kursów i szkoleń. 

Miesięczny koszt zajęć:

35 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

40 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Trening mózgu i spokój umysły prowadząca: Irena Wadowska
 • środa, godz. 9:00 - 10:00, grupa podstawowa
 • środa, godz. 10:15 - 11.15, grupa kontynuująca

Zajęcia „Trening mózgu i spokój umysły” łączą one  łagodne ruchy ciała, kreatywny trening mózgu oraz pracę z oddechem. Pomagają zwiększyć  elastyczność ciała i możliwości pamięci, poprawiają nastrój, relaksują. Dodatkowo dodają energii i wspomagają samodyscyplinę. Zajęcia oparte są głównie na kinezjologii edukacyjnej, treningu pamięci oraz jodze. Odbywają się jeden raz w tygodniu, w dwóch grupach: podstawowej i kontynuującej zajęcia z poprzedniego roku

Irena Wadowska niepoprawna optymistka. Życie traktuję jak wędrówkę z licznymi wyzwaniami. Moją pracą wyrażam siebie, korzystając ze swojego doświadczenia jako matka czwórki dzieci i charyzmatyczny nauczyciel. Pomagam, ale nie wyręczam w wytrwałym dążeniu do poznania i odkrywania swoich możliwości.

Zainspirowanych zapraszam na opracowane według mojego autorskiego pomysłu zajęcia w miłej atmosferze.

Miesięczny koszt zajęć:

35 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

40 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Scena teatralna prowadzący: Paweł Buszewicz
 • środa, godz. 13:00 - 15:00

Grupa Teatralna A-To-My to miłośnicy teatru, pasjonaci, a przede wszystkich osoby kreatywne i chętne do wspólnego tworzenia. Propozycja spotkań teatralnych od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem studentów WUTW. Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 2 godziny i są prowadzone przez reżysera Pawła Buszewicza. Zajęcia warsztatowe mają na celu pracę nad dykcją i wymową, ruchem scenicznym oraz tekstem. Teatr na swoim koncie ma dwie premiery, które zostały przyjęte owacją na stojąco.
W maju 2022 na deskach sceny kameralnej odbyła się premiera spektaklu "Oszustka" na podstawie jednoaktówki Ephraima Kishona pt. „Oszust”. W maju 2023 wadowicka publiczność obejrzała spektakl pt. "Jak zostać kimś" inspirowany tekstami Czechowa. Oba spektakle Teatr A-To-My prezentował również w sąsiednich instytucjach kultury, m.in. w Zatorze, Oświęcimiu, Inwałdzie. 

Paweł Buszewicz 

nie cierpi pisania o sobie. Bo myśli wtedy, że ten, kto go nie zna, takich informacji nie potrzebuje, a ten, kto go zna, nie potrzebuje ich tym bardziej. Nie wyobraża sobie robienia niczego innego, bo to co robi i tak rozpada się na dziesiątki wątków, a każdy z nich na dziesiątki kolejnych. To z kolei wyklucza robienie czego innego, niż to, czym się właśnie zajmuje. Kocha teatr. Ale i tak uważa, że „to, co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”…

Miesięczny koszt zajęć:

35 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

40 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Grupa teatralna może maksymalnie liczyć 10 osób!

Wytwórnia wokalna prowadząca: Izabela Bąk
 • wtorek, godz. 15:30 - 16:30

Zapraszamy seniorów do naszych inspirujących i pełnych energii zespołowych zajęć wokalnych! Jeśli kochasz muzykę, chciałbyś rozwijać swoje umiejętności wokalne i spotykać się z podobnymi osobami, to jesteśmy miejscem dla Ciebie.

Zespołowe zajęcia wokalne są zaprojektowane specjalnie dla seniorów, aby czerpać radość z muzyki i odkrywać nowe możliwości swojego głosu - niezależnie od tego, czy jesteś początkującym śpiewakiem, czy posiadasz wcześniejsze doświadczenie wokalne. Podczas zajęć będziemy eksplorować różne style muzyczne, od klasycznych, folkowych i ludowych utworów po piosenki z lat 60., 70., 80. i późniejsze. Będziemy uczyć się technik wokalnych, takich jak oddychanie, dykcja i interpretacja tekstów, aby rozwijać i doskonalić umiejętności śpiewu. Jednak zajęcia to nie tylko nauka - to również miejsce, gdzie możesz wyrażać siebie, cieszyć się muzyką i odkrywać nowe obszary swojej twórczości. Zajęcia mają na celu nie tylko rozwijanie umiejętności wokalnych, ale także tworzenie silnych więzi społecznych

Izabela Bąk

absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Wadowicach na wydziale wokalnym. Kompozytorka i autorka tekstów, laureatka wielu ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki poetyckiej i autorskiej, m.in w Bytomiu, Lublinie, Mińsku Mazowieckim, Krakowie, Gorlicach, Oświęcimiu i Wadowicach, a także zdobywczyni nagrody Grand Prix finału wojewódzkiego Talentów Małopolski 2017 w Dobczycach. Jest od zawsze zachwycona muzyką, a w szczególności intrygującymi harmoniami i nieoczywistymi rytmami.  

Miesięczny koszt zajęć:

35 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

40 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Studio Farby i Płótna prowadząca: Aneta Lachendro
 • czwartek, godz. 13:30 - 15:00

Zajęcia z rysunku i malarstwa dla seniorów przeznaczone są dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z działaniami plastycznymi, bądź już wcześniej je miały. Podczas spotkań, uczestnicy zostaną stopniowo wprowadzeni w tajniki sztuki rysunku i malarstwa. Grupa będzie prowadzona  indywidualnym tokiem zajęć, dzięki czemu pozwali odnaleźć swoje miejsce każdemu artyście. Warsztaty te będą polegać na studiach z natury, inspiracjach malarstwem dawnym i współczesnym , czy też  fotografią. Będziemy rozwijać wyobraźnię, bo to ona buduje indywidualność twórcy. Naszym miejscem spotkań będzie pracownia, ale również plener. Zapraszamy do wspólnej nauki i integracji poprzez sztukę.

Aneta Lachenro

Miesięczny koszt zajęć:

35 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

40 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Gimnastyka ciała prowadząca: Joanna Gołuchowska
 • środa, godz. 8:00
 • czwartek, godz. 9:15

Gimnastyka ciała prowadzona jest w kilku grupach przez trenerkę fitness - Joannę Gołuchowską. Zajęcia ruchowe dla studentów zostały tak przygotowane, aby zwiększać tolerancję na wysiłek, zakres ruchowości w stawach, wydolność krążeniowo-oddechową i siłę mięśniową. Zajęcia łączą aktywność fizyczną z promocją zdrowego stylu życia na emeryturze. Treningi odbywają się w sali tanecznej, w budynku przy ul. Krakowskiej 8.

Joanna Gołuchowska – nauczycielka i instruktorka fitness z 20 letnim doświadczeniem. Uczestniczka międzynarodowych konwencji, szkoleń i warsztatów. Trenerka piłki siatkowej i instruktorka kettlbell. Prowadzi swój klub fitness od 20 lat a zajęcia dla seniorów od 4 lat. Pasjonatka wszelkiej aktywności ruchowej.

Miesięczny koszt zajęć: 

45 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

50 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Joga prowadzące: Patrycja Gołąbek - Gałuszka, Bożena Nicieja
 • czwartek, godz. 10:45- 11:45, Patrycja Gołąbek
 • czwartek, godz. 11:50 - 12:50, Patrycja Gołąbek
 • piątek, godz. 8:00 - 9:00, Bożena Nicieja
 • piątek, godz. 9:15 - 10:15, Bożena Nicieja

Zajęcia z jogi dedykowane są wszystkim osobom, które potrzebują relaksu i rozluźnienia. Ćwiczenia z jogi usprawniają ciało, sprawiają, że staję się ono sprawne, mocne i zharmonizowane. Dzięki dodaniu elementu  pilatesu uczestniczki zajęć będą mogły popracować nad mięśniami brzucha i smukłą sylwetką. W Jodze i pilatesie kładzie się duży nacisk na oddech, który uspakaja układ nerwowy i pomaga w ćwiczeniach dzięki czemu uczestniczki zajęć opuszczą salę odprężone i zrelaksowane.

Bożena Nicieja

fitnessem zajmuje się już od 15 lat. W tych latach wyszkoliła się w różnych dziedzinach fitnessu (step, aerobik ,trening funkcjonalny ,body art.) ale joga i pilates zawsze były jej największą pasją. Zależy jej na tym aby uczestnicy zajęć ćwiczyli poprawnie, ale także żeby każdy był uśmiechnięty i zadowolony ze spędzonego razem czasu.

Patrycja Gołąbek

instruktorka jogi, pilates, stretchingu i Gimnastyki Słowiańskiej, Medyczny Trener Personalny z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka krakowskiego AWF-u, pasjonującą się ludzkim ciałem i umysłem. Do swojej pracy podchodzi holistycznie, wykorzystując zarówno ruch, jak i metody relaksacji, medytację oraz prace z oddechem. Efektem jej treningów jest wzrost sił witalnych oraz znaczna poprawa kondycji.

Miesięczny koszt zajęć:

45 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

50 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Język angielski prowadzący: Agnieszka Zentay, Paweł Kowalczyk

Paweł Kowalczyk

 • czwartek 12:15,  grupa podstawowa 
 • wtorek, godz. 10:00 - 11:30, grupa bardzo zaawansowana
 • wtorek, godz. 11:45 - 13:15, grupa średnio zaawansowana
 • wtorek, godz. 16:00 - 17:30, grupa kontynuująca po I roku nauki

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są w trzech grupach: jednej podstawowej i dwóch kontynuujących naukę języka na różnych poziomach. Program jest przygotowywany i realizowany z uwzględnieniem specyfiki nauki osób dorosłych. Program nauczania poszczególnych grup jest przygotowany w taki sposób, aby słuchacze zapoznali się z zagadnieniami z zakresu gramatyki oraz poznali podstawowy zasób słownictwa, które pozwoli im swobodnie komunikować się podczas sytuacji dnia codziennego. Spotkania będą łączyć nowoczesne metody nauki słuchania, pisania i mówienia, które ośmielą studentów do komunikowania się, będąc za granicą. 

Paweł Kowalczyk -  lektor mający duże doświadczenie w pracy z dorosłymi oraz ze starszą młodzieżą. Spokojny i opanowany. Obieżyświat.

Miesięczny koszt zajęć:

50 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

70 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Tai Chi prowadzący: Grzegorz Bąk
 • wtorek, godz. 9:30 - 10:45, grupa zaawansowana

Grzegorz Bąk - praktykuję Tai Chi Chuan od 2011 roku. Rozwijam się i doskonalę swoje umiejętności w Chen Bing Taiji Academy Poland pod okiem mistrzyni Doroty Rusin – Czajkowskiej. W 2019 roku byłem współorganizatorem (i uczestnikiem) międzynarodowego seminarium z mistrzem Chen Bingiem, jestem również członkiem zarządu stowarzyszenia „Harmonia w ruchu”. Tai Chi jest dla mnie drogą do odnalezienia fizycznej i psychicznej równowagi, jak również sposobem na zajrzenie w głąb siebie.

Miesięczny koszt zajęć:

40 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

45 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Zdrowy kręgosłup prowadząca: Maryna Shumilina
 • poniedziałek, godz. 8:00 - 9:00
 • poniedziałek, godz. 9:15 - 10:15

Zdrowy Kręgosłup to cykl zajęć grupowych przy muzyce, przeznaczony dla osób zdrowych chcących zapobiegać przyszłym schorzeniom i dysfunkcjom kręgosłupa.

Cele tych zajęć:

 • zaangażowanie i wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni posturalnych powierzchownych i głębokich;
 • korekcja postawy;
 • zwiększenie elastyczności ciała;
 • zwiększenie ruchomości w stawach oraz wszystkich odcinkach kręgosłupa

Maryna Shumilina

Miesięczny koszt zajęć:

45 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

50 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Zumba dla dojrzałych prowadzący: Anna Sabuda
 • czwartek, godz. 14:00 - 14:50

Zumba jest rodzajem dynamicznego tańca, właściwie połączeniem kilku tańców i aerobiku. Trening zumby pozytywnie wpływa na umysł i ciało. Jest dobrym treningiem cardio, pozwalającym spalić około 500 kalorii w ciągu godziny tańca. Łączy w sobie elementy klasycznego aerobiku, podstawowej choreografii oraz różnych stylów tanecznych (hip-hop, flamenco, salsa, cha-cha, oriental itp.). Bachata natomiast, to rytmiczna muzyka i taniec pełen uczucia, który można tańczyć zarówno w parach jak i solo. Wyjątkowość zumby i bachaty polega na tym, że tańczyć je mogą absolutnie wszyscy.

Na zajęciach będzie można nauczyć się podstawowych ruchów, zwrotów, pracy nóg oraz każdy uczestnik rozwinie w sobie pewną muzykalność. Na tej bazie podczas kolejnych zajęć będziemy budować bardziej złożone ruchy i układy.

Anna Sabuda -

absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Instruktorka fitness, zumby, pilates, trener personalny i dietetyk. Wieloletnia pasjonata tańca i fitness. Od 13 lat prowadzi zajęcia dla dzieci i dla dorosłych.

Miesięczny koszt zajęć:

35 zł - osoby z pozytywnym zaliczeniem ubiegłego semestru

40 zł - nowe osoby oraz osoby, które nie zaliczyły ubiegłego semestru

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content