ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Zajęcia bezpłatne

Harmonogram zajęć bezpłatnych

Sekcja sportowo-turystyczna Nordic Walking prowadząca: Janina Matusik

Sekcja sportowo turystyczna to grupa ponad 20 osób, które spotykają się w każdy piątek, po to żeby wspólnie spacerować po Wadowicach z kijkami. Spotkaniom grupy „Nordic Walking” przewodniczy czynnie działająca studentka WUTW – Janina Matusik.

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Klub brydżowy prowadząca: Anna Żmuda
  • piątki, godz. 14:30 - 17:30

Kliknij i zapisz się na spotkania 

Klub Brydżowy to zajęcia powstałe z inicjatywy studentów WUTW. Studenci spotykają się w każdy piątek po to, żeby w gronie znajomych zagrać w ulubione gry karciane i planszowe a przede wszystkim w brydża. Grupie przewodniczy aktywnie działająca studentka - Anna Żmuda. Obecnie grupa liczy 12 osób.

UWAGA: W związku z obecnymi wymogami sanitarno - epidemiologicznymi  liczebność grup zostanie zmniejszona. 

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Rękodzieło artystyczne prowadząca: Danuta Biernat
  • poniedziałki, godz. 11:30 - 13:30 (co dwa tygodnie)
  • poniedziałki, godz. 14:00 - 16:00 (co dwa tygodnie)

Kliknij i zapisz się na zajęcia

 

Nadrzędnym celem realizowanym na warsztatach rękodzieła artystycznego jest relaksacja a przede wszystkim spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i twórczy. Udział w zajęciach jest źródłem radości, dobrego samopoczucia i pozytywnego wpływu na sferę fizjologiczną (system nerwowy). W zamyśle panelu jest rozwijanie nowych umiejętności, kształtowanie percepcji i wyobraźni, kształcenie motoryki małej, tworzenie artefaktów rękodzieła użytkowego i dekoracyjnego oraz wykonywanie kompozycji przestrzennych. Na zajęciach można zapoznać się z różnymi środkami, formami i technikami artystycznymi (papieroplastyka - origami, quilling, dziewiarstwo ręczne - szydełkowanie, dzierganie na drutach, collage) z zastosowaniem różnorodnych materiałów – papieru, tkanin, nici i tworzywa przyrodniczego.

Danuta Biernat - posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne, pracowała jako nauczyciel i dyrektor w szkole podstawowej. Obecnie przebywa na emeryturze i prowadzi blog „W harmonii” (https://wharmonii.blogspot.com/) . Jej pasje związane są z rękodziełem, dzierganiem na drutach i pielęgnowaniem ogrodu. Współpracuje z Fundacją Dziedzictwo, której celem jest wspieranie różnokierunkowego rozwoju społeczeństwa, a także sprzyjanie lokalnym, oddolnym inicjatywom oraz przedsięwzięciom obywatelskim, zwłaszcza w dziedzinie edukacyjno – wychowawczej, kulturalnej, naukowej i oświatowej.

UWAGA: W związku z obecnymi wymogami sanitarno - epidemiologicznymi  liczebność grup zostanie zmniejszona. 

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA
Kawiarenka WUTW

Od nowego roku akademickiego 2021/22 spotkania w „Kawiarence” będą miały charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób powyżej 55 roku życia i będą działały poza Wadowickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Z związku z tym uczestników „Kawiarenki” nie obowiązują zasady funkcjonowania WUTW (obecność na wykładach, uzupełnianie indeksów, itp.)

Kawiarenka skupia osoby starsze, będące na emeryturze w wieku powyżej 55 lat. Grupę tworzą mieszkańcy Wadowic i okolic. Spotkania mają otwartą formułę i pozwalają dzielić się doświadczeniem, wspólnie spędzić czas. Urozmaiceniem są spotkania zaproszonych gości i rozmowy na różne tematy, dyskusje na temat obejrzanych filmów lub przeczytanych książek.

wtorki, godz. 14:00 – 16:00/ kliknij i zapisz się na spotkania

UWAGA: W związku z obecnymi wymogami sanitarno - epidemiologicznymi grupa może liczyć 15 osób. 

 

Klub Kulinarny "Smakosz" Zajęcia tymczasowo zawieszone

W związku z narzuconymi obostrzeniami wynikającymi z pandemii COVID - 19 nie możemy wznowić spotkań w Klubie Smakosza

Klub kulinarny łączy osoby lubiące gotować, piec i chętnie dzielące się swoimi pomysłami kulinarnymi, przepisami czy inspiracjami. Uczestnicy spotykają się w trzech grupach, zazwyczaj co dwa tygodnie. W spotkaniach uczestniczy ok. 35 osób. W trakcie minionego roku akademickiego odbyły się również spotkania tematyczne. W II semestrze obie grupy uczestniczyły w pokazie kulinarnym przygotowanym przez kucharzy Młynu Jacka.

UWAGA: W związku z obecnymi wymogami sanitarno - epidemiologicznymi  zajęcia zostają zawieszone do odwołania.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content