ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Zajęcia bezpłatne

Harmonogram zajęć bezpłatnych

Sekcja sportowo-turystyczna Nordic Walking prowadząca: Ewa Filek
  • piątek, godz. 10:00

Sekcja sportowo turystyczna to grupa osób lubiących aktywnie spędzać czas, które spotykają się w każdy piątek, po to żeby wspólnie spacerować po Wadowicach z kijkami. Spotkaniom grupy „Nordic Walking” przewodniczą czynnie działające studentki.

Klub brydżowy prowadząca: Anna Żmuda
  • piątki, godz. 14:30 - 17:30

Klub Brydżowy to zajęcia powstałe z inicjatywy studentów WUTW. Studenci spotykają się w każdy piątek po to, żeby w gronie znajomych zagrać w ulubione gry karciane i planszowe a przede wszystkim w brydża. Grupie przewodniczy aktywnie działająca studentka - Anna Żmuda. 

 

Klub tkacki prowadząca: Adela Czapik
  • poniedziałek, godz. 16:15

Klub tkacki spotyka się od wielu lat w Wadowickim Centrum Kultury, a od tego roku zaprasza na swoje spotkania osoby dorosłe w ramach Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas spotkań uczestnicy będą tworzyć wełną malowane obrazy. Na krośnie, za pomocą wybranych włóczek, pod okiem profesjonalistek powstaną oryginalne prace, które zostaną zaprezentowane w Wadowickim Centrum Kultury oraz na wydarzeniach i konkursach zewnętrznych.

Rękodzieło artystyczne prowadząca: Danuta Biernat
  • poniedziałek, 14:00 - 16:00

Celem realizowanym na warsztatach rękodzieła artystycznego jest relaksacja a przede wszystkim spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i twórczy. Udział w zajęciach jest źródłem radości, dobrego samopoczucia i pozytywnego wpływu na sferę fizjologiczną (system nerwowy). W zamyśle panelu jest rozwijanie nowych umiejętności, kształtowanie percepcji i wyobraźni, kształcenie motoryki małej, tworzenie artefaktów rękodzieła użytkowego i dekoracyjnego oraz wykonywanie kompozycji przestrzennych. Na zajęciach można zapoznać się z różnymi środkami, formami i technikami artystycznymi (papieroplastyka - origami, quilling, dziewiarstwo ręczne - szydełkowanie, dzierganie na drutach, collage) z zastosowaniem różnorodnych materiałów – papieru, tkanin, nici i tworzywa przyrodniczego.

Danuta Biernat - posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne, pracowała jako nauczyciel i dyrektor w szkole podstawowej. Obecnie przebywa na emeryturze i prowadzi blog „W harmonii” (https://wharmonii.blogspot.com/) . Jej pasje związane są z rękodziełem, dzierganiem na drutach i pielęgnowaniem ogrodu. Współpracuje z Fundacją Dziedzictwo, której celem jest wspieranie różnokierunkowego rozwoju społeczeństwa, a także sprzyjanie lokalnym, oddolnym inicjatywom oraz przedsięwzięciom obywatelskim, zwłaszcza w dziedzinie edukacyjno – wychowawczej, kulturalnej, naukowej i oświatowej.

Kawiarenka WUTW
  • wtorek, godz. 14:00

Klub  „Kawiarenka” to otwarte spotkania dla  wszystkich zainteresowanych osób powyżej 55 roku życia.

Kawiarenka skupia osoby starsze, będące na emeryturze w wieku powyżej 55 lat. Grupę tworzą mieszkańcy Wadowic i okolic. Spotkania mają otwartą formułę i pozwalają dzielić się doświadczeniem, wspólnie spędzić czas. Urozmaiceniem są spotkania zaproszonych gości i rozmowy na różne tematy, dyskusje na temat obejrzanych filmów lub przeczytanych książek.

Klub Kulinarny "Smakosz"
  • dni i godziny do ustalenia na pierwszym spotkaniu

Klub kulinarny łączy osoby lubiące gotować, piec i chętnie dzielące się swoimi pomysłami kulinarnymi, przepisami czy inspiracjami. Uczestnicy spotykają się w dwóch grupach, co dwa tygodnie. Spotkania w Klubie wiążą się również z wyjazdami na pokazy studyjne. 

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content