ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czym jest WUTW

Wadowiccy studenci WUTW pożegnali
rok akademicki z Andrzejem Sikorowskim

Ponad 150 studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło swoje naukowe zmagania. Odbyło się 7 wykładów naukowych, które poprowadzili wybitni wykładowcy akademiccy z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego. Studenci uczestniczyli w 16 różnych zajęciach, wycieczkach oraz innych wydarzeniach organizowanych w WCK. Przed nimi teraz upragnione wakacje.

Dziękujemy  za cały wspólny rok zarówno studentom, jak i instruktorom.

Zapraszamy we wrześniu do zapisów na kolejny rok akademicki!

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku został objęty Patronatem Honorowym Rektora UJ

Koordynator projektu: Jagoda Bogdanowska, tel. 530 434 663 lub email: jagoda@wck.wadowice.pl

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2013 r. Grupa skupia prawie 300 seniorów z całej Gminy Wadowice. Propozycja ta powstała z myślą o osobach, które ukończyły 55 rok życia. Do udziału zachęcamy przede wszystkich tych, którzy, którzy mają choć trochę wolnego czasu i chcą zasilić grono naszych studentów. Nie jest dla nas ważne wykształcenie oraz aktywność zawodowa!

W przyjaznej atmosferze i koleżeńskim gronie, odmieniamy szarą codzienność na emeryturze, poprzez szereg zajęć i warsztatów, wydarzeń kulturalnych, wykładów i spotkań. Staramy się odpowiadać na sugestie i potrzeby studentów, a także z przyjemnością pomagamy im realizować ich własne pomysły i inicjatywy.

W programie znajdują się wydarzenia dostępne w trzech blokach:

1. Blok teoretyczny: comiesięczne wykłady naukowe oraz spotkania tematyczne;

2. Blok warsztatowy: cotygodniowe zajęcia stałe takie jak: gimnastyka ciała, joga, zajęcia plastyczne, rękodzieło artystyczne, język włoski, język angielski, zajęcia taneczne, trening mózgu i spokój umysłu, zajęcia wokalne, zajęcia teatralne.

3. Blok integracyjny: Sekcja Sportowo –
Turystyczna, Klub Brydżowy, zabawy taneczne, wycieczki, ogniska, spacery z historią, wydarzenia kulturalne w ofercie Wadowickiego Centrum Kultury.

Organizacja wszystkich zajęć WUTW będzie dostosowana do aktualnej sytuacji epidemicznej i zaleceń służb sanitarnych. W związku z tym liczebność większości grup może ulec zmianom. 

UWAGA! W przypadku konieczności odwołania zajęć ze względu na COVID 19, Wadowickie Centrum Kultury będzie zwracać opłatę za nieprzeprowadzone zajęcia, proporcjonalnie za pełne miesiące.

Dowiedz się więcej:

Aktualności dla seniorów

Wydarzenia dla seniorów

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content