ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czym jest UTW

Na zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie swojej wiedzy nigdy nie jest za późno, a nauka to najlepszy sposób na zachowania sprawności i zdrowia na długie lata.

Patronem merytorycznym WUTW jest Polska Akademia Umiejętności z Krakowa.

Koordynator projektu: Dominika Woźniak tel. 530 434 663 lub email: dominika@wck.wadowice.pl

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2013 r. Grupa skupia prawie 300 seniorów z całej Gminy Wadowice. Propozycja ta powstała z myślą o osobach, które ukończyły 55 rok życia. Do udziału zachęcamy przede wszystkich tych, którzy, którzy mają choć trochę wolnego czasu i chcą zasilić grono naszych studentów. Nie jest dla nas ważne wykształcenie oraz aktywność zawodowa!

W przyjaznej atmosferze i koleżeńskim gronie, odmieniamy szarą codzienność na emeryturze, poprzez szereg zajęć i warsztatów, wydarzeń kulturalnych, wykładów i spotkań. Staramy się odpowiadać na sugestie i potrzeby studentów, a także z przyjemnością pomagamy im realizować ich własne pomysły i inicjatywy.

W programie znajdują się wydarzenia dostępne w trzech blokach:

1. Blok teoretyczny: comiesięczne wykłady naukowe oraz spotkania tematyczne;

2. Blok warsztatowy: cotygodniowe zajęcia stałe takie jak: gimnastyka ciała, joga, zajęcia plastyczne, rękodzieło artystyczne, język włoski, język angielski, zajęcia taneczne, gimnastyka mózgu, zajęcia wokalne, zajęcia teatralne.

3. Blok integracyjny: Kawiarenka WUTW, Klub Kulinarny SMAKOSZ, Sekcja Sportowo –
Turystyczna, Klub Brydżowy, zabawy taneczne, wycieczki, ogniska, wydarzenia kulturalne w ofercie Wadowickiego Centrum Kultury.

Dowiedz się więcej

Aktualności dla seniorów

Rozkład zajęć WUTW

Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem zajęć! Zajęcia organizowane w ramach Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczynają się 5 października. Wszystkich studentów, którzy

Czytaj dalej

Bezpłatna wycieczka do Apilandii

13 października druga tura wycieczki! Wszystkich studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na kolejną wycieczkę do Centrum Pszczelarstwa APILANDIA! Już 13 października

Czytaj dalej

Wydarzenia dla seniorów

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content