ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czym jest WUTW

Jubileusz Wadowickiego UTW i nowy rok akademicki już wkrótce!

Nowy rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim obchody uroczystości 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wadowicach! Z tej okazji dla studentów, przyjaciół i sympatyków UTW przygotowany został specjalny program! Uroczystości połączone będą z inauguracją roku akademickiego 2023/24.

Od pierwszych zajęć rozpoczynających działalność Uniwersytetu w Wadowicach minęło 10 lat, przez ten czas UTW się rozwijał, poszerzał swoją ofertę, a przede wszystkim zwiększał grono studentów. Z tej okazji pragniemy w wyjątkowy sposób rozpocząć nowy rok akademicki!

Świętowanie 10-tych urodzin Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpocznie się 1 października o godz. 15:00 na Placu Jana Pawła II. Wtedy właśnie wraz Zespołem Pieśni i Tańca “Dobczyce” zatańczymy wspólnego poloneza przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Oświęcimia. Następnie razem z Orkiestrą przemaszerujemy do Wadowickiego Centrum Kultury. W sali teatralnej WCK o godz. 16:00 rozpocznie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2023/24. Nowi studenci złożą ślubowanie, wszyscy wysłuchamy studenckiego hymnu Gaudeamus Igitur. Dopełnieniem inauguracji będzie, specjalnie na tę okazję przygotowany, wykład dr. hab. Konrada Meusa na temat akademickich tradycji w Wadowicach. Wydarzenie zwieńczy występ Zespołu Pieśni i Tańca “Dobczyce”. Nie zabraknie oczywiście urodzinowego tortu!

Zapraszamy!

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku został objęty Patronatem Honorowym Rektora UJ

Koordynator projektu: Jagoda Bogdanowska, tel. 530 434 663 lub email: jagoda@wck.wadowice.pl

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2013 r. Grupa skupia ponad 200 seniorów z całej Gminy Wadowice. Propozycja ta powstała z myślą o osobach, które ukończyły 55 rok życia. Do udziału zachęcamy przede wszystkich tych, którzy, którzy mają choć trochę wolnego czasu i chcą zasilić grono naszych studentów. Nie jest dla nas ważne wykształcenie oraz aktywność zawodowa!

W przyjaznej atmosferze i koleżeńskim gronie, odmieniamy szarą codzienność na emeryturze, poprzez szereg zajęć i warsztatów, wydarzeń kulturalnych, wykładów i spotkań. Staramy się odpowiadać na sugestie i potrzeby studentów, a także z przyjemnością pomagamy im realizować ich własne pomysły i inicjatywy.

W programie znajdują się wydarzenia dostępne w trzech blokach:

1. Blok teoretyczny: comiesięczne wykłady naukowe oraz spotkania tematyczne;

2. Blok warsztatowy: cotygodniowe zajęcia stałe takie jak: gimnastyka ciała, joga, pilates, Tai – Chi, zajęcia plastyczne, rękodzieło artystyczne, klub tkacki, język angielski, zajęcia taneczne, teatralne, wokalne, trening mózgu i spokój umysłu, zajęcia zdrowego kręgosłupa, zumba dla dojrzałych, medytacja z dźwiękiem.

3. Blok integracyjny: sekcja turystyczna, Klub Brydżowy, zabawy taneczne, wycieczki, wydarzenia kulturalne w ofercie Wadowickiego Centrum Kultury.

Dowiedz się więcej:

Aktualności dla seniorów

Turniej Brydża Sportowego

Klub Brydżowy działający w ramach Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wadowicach organizuje I Turniej Brydża Sportowego.

Read more

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Wydarzenia dla seniorów

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content