ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czym jest UTW

Na zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie swojej wiedzy nigdy nie jest za późno, a nauka to najlepszy sposób na zachowania sprawności i zdrowia na długie lata.

Patronem merytorycznym WUTW jest Polska Akademia Umiejętności z Krakowa.

Koordynator projektu: Dominika Woźniak tel. 530 434 663 lub email: dominika@wck.wadowice.pl

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2013 r. Grupa skupia prawie 300 seniorów z całej Gminy Wadowice. Propozycja ta powstała z myślą o osobach, które ukończyły 55 rok życia. Do udziału zachęcamy przede wszystkich tych, którzy, którzy mają choć trochę wolnego czasu i chcą zasilić grono naszych studentów. Nie jest dla nas ważne wykształcenie oraz aktywność zawodowa!

W przyjaznej atmosferze i koleżeńskim gronie, odmieniamy szarą codzienność na emeryturze, poprzez szereg zajęć i warsztatów, wydarzeń kulturalnych, wykładów i spotkań. Staramy się odpowiadać na sugestie i potrzeby studentów, a także z przyjemnością pomagamy im realizować ich własne pomysły i inicjatywy.

W programie znajdują się wydarzenia dostępne w trzech blokach:

1. Blok teoretyczny: comiesięczne wykłady naukowe oraz spotkania tematyczne;

2. Blok warsztatowy: cotygodniowe zajęcia stałe takie jak: gimnastyka ciała, joga, zajęcia plastyczne, rękodzieło artystyczne, język włoski, język angielski, zajęcia taneczne, gimnastyka mózgu, zajęcia wokalne, zajęcia teatralne.

3. Blok integracyjny: Kawiarenka WUTW, Klub Kulinarny SMAKOSZ, Sekcja Sportowo –
Turystyczna, Klub Brydżowy, zabawy taneczne, wycieczki, ogniska, wydarzenia kulturalne w ofercie Wadowickiego Centrum Kultury.

Dowiedz się więcej

Aktualności dla seniorów

Kurs Latino Solo dla seniorów

Kierują się zasadą “w zdrowym ciele, zdrowy duch” zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym kursie latino solo dla seniorów! Tym razem zaopraszamy

Czytaj dalej

Gimnastyka ciała online

Drodzy studenci! Pamiętacie o naszej cotygodniowej gimnastyce? Nasza instruktorka fitness Joanna Gołuchowska, co tydzień przygotowuje filmiki, które dedykowane są w szczególności studentom

Czytaj dalej

Wydarzenia dla seniorów

Wadowickie Centrum Kultury © 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content