Muzeum Miejskie w Wadowicach, ul. Kościelna 4

Powrót do aktualności

Tradycje świąteczne na warsztatach w muzeum

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na warsztaty i muzealne lekcje świąteczne, które w tym roku nasze muzeum organizuje od 6 do 16 grudnia (z wyjątkiem 12 grudnia oraz przypadających w podanym terminie – sobót i niedziel).

Dzieci z klas 0 – IV szkoły podstawowej zapraszamy na warsztaty podczas których dowiedzą się m.in. jak dawniej przygotowywano się do nadejścia świąt, jakie zwyczaje obowiązywały podczas Adwentu czy w jaki sposób ubierano domy. Porozmawiamy także o przesądach związanych z dniem Wigilii, nakryciem świątecznego stołu oraz potrawach, które zgodnie z tradycją powinny się na nim znaleźć. Naszym opowieściom towarzyszyć będą tradycyjnie zajęcia plastyczne podczas których uczestnicy własnoręcznie wykonają i ozdobią bożonarodzeniowe pocztówki 3D.
Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 zł od osoby.

Z kolei młodzież z klas V – VIII szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w lekcjach muzealnych, których tematyką będzie świąteczna ludowość obrzędowa.

Koszt udziału w lekcjach muzealnych wynosi 3 zł od osoby.

Zarówno na warsztaty i lekcje muzealne obowiązują zapisy – osobiste w biurze Muzeum MIejskiego (ul. Kościelna 4) lub telefoniczne (338738100)

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content