Powrót do aktualności

Tegoroczna Noc Muzeów już za nami…

W tym roku chęć udziału w Nocy Muzeów, które od lat koordynuje nasze muzeum zgłosiły: Apilandia z Kleczy Dolnej, Izba Muzealna im. prof. Antoniego Krajewskiego z Lanckorony, Galeria Sztuki Bałysówka z Tomic, Muzeum – Dwór Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu ze Stryszowa oraz Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Poniżej zamieszczamy, krótkie podsumowanie jak tegoroczna Noc Muzeów przebiegała w wybranych placówkach:

W tym roku Apilandię podczas wieczornego zwiedzania odwiedziło 219 osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także udostępniona odwiedzającym degustacja miodów, która stanowiła wprowadzenie do Pszczelej Krainy muzeum.

Tomicką Galerię Sztuki w tym roku odwiedziły osoby, które w przeważającej liczbie były pierwszy raz w Bałysówce. Osoby te były bardzo zainteresowane sztuką właścicieli tego magicznego miejsca oraz samym (150 letnim) domem, w którym znajduje się Galeria. Dzieci bardzo chętnie robiły zakładki do książek z motywem kota. W czasie trwania tegorocznej Nocy Muzeów Bałysówkę odwiedziło ponad 30 osób.

Izbę Muzealną im. prof. Antoniego Krajewskiego w Lanckoronie w sobotni wieczór 14 maja odwiedziło około stu osób, które skorzystały z bezpłatnego zwiedzania wystaw, a część z nich wzięła udział w warsztatach i spotkaniu literackim.

Nasze Muzeum odwiedziło w sobotni wieczór 14 maja ponad 400 osób, które chętnie brało udział w przygotowanych przez nas atrakcjach. Najmłodsi nie tylko brali udział w odbywającej się w przestrzeni sal wystawowych grze muzealnej, ale także mieli okazję spróbować swoich sił w rzeźbieniu w kamieniu, a to za sprawą żywieckiego artysty-rzeźbiarza Jakuba Derwicha, który przed budynkiem naszego muzeum nie tylko  dał pokaz rzeźby w piaskowcu ale także dał lekcje rzeźbiarstwa dla najmłodszych. Z kolei trochę starsi wykonali pod okiem instruktorki – Kingi Jaworskiej proste ale niezwykle urokliwe bransoletki. Na piętrze, podczas trwającej przez cały wieczór giełdy minerałów, można było porozmawiać z wystawcami oraz obejrzeć i zakupić niezwykle piękne okazy minerałów, skał, skamieniałości i meteorytów. Poza tym cały czas dostępne były do zwiedzania nasze wystawy: stała i czasowa.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale mamy nadzieję do zobaczenia za rok…

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content