ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Festiwal Artystyczny - Talenty 2022

Logo Festiwalu Artystycznego Talenty 2022

Znamy laureatów Festiwalu Artystycznego „Talenty 2022”!

Podczas Koncertu Galowego, który odbył się 3 kwietnia 2022 r. o godz. 16:00 poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu „Talenty” oraz usłyszeliśmy wybranych najzdolniejszych laureatów konkursu z naszego powiatu.

Jurorzy nominowali 93 osoby do nagrody “Talent” we wszystkich kategoriach artystycznych i wiekowych. Najlepsi z najlepszych (łącznie 34 osoby) otrzymali bezcenną, ręcznie wykonaną statuetkę „Talent 2022” ufundowaną przez Starostwo Powiatowe i Wadowickie Centrum Kultury. Koncert prowadził Włodzimierz Pohl – aktor Teatru Banialuka z Bielska Białej, a do występu zostali zaproszeni: Klara Lempart, Maja Mamcarczyk, Agata Serwin i Martin Finnegan.

Prace z  kategorii: sztuki plastyczne wyróżnionych osób prezentowane są na wystawie w holu teatralno – kinowym WCK, którą można obejrzeć do 8 maja 2022 r.

Festiwal Artystyczny „Talenty” jest prezentacją indywidualnych talentów oraz formą wsparcia przy dalszym ich rozwoju. W drodze dwustopniowych eliminacji: gminnych i powiatowych jurorzy wyłaniają talenty wokalne, muzyczne, taneczne, teatralne, recytatorskie, plastyczne, wizualne, literackie i kreatywne z powiatu wadowickiego. Prezentacje oceniane są od tegorocznej edycji w pięciu grupach wiekowych, a najlepsi z najlepszych nominowani do nagrody „Talent 2022”.

LAUREACI NAGRODY „TALENT 2022”

NAGRODY W KATEGORII MUZYKA:

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/

KLARA LEMPART ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Wadowicach

III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

PIOTR ŁĘŻNIAK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

MARIA TOMICZEK z Wiejskiego Domu Kultury w Inwałdzie

NAGRODY W KATEGORII WOKAL:

I grupa wiekowa /klasy I-III/

LIWIA KAMSKA z Wiejskiego Domu Kultury w Gierałtowicach

JULIA MOSIĄDZ z Kalwarii Zebrzydowskiej

ANNA MARYON z Kalwarii Zebrzydowskiej

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/

MAJA MAMCARCZYK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

ŁUCJA BACIA z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Stanisławiu Górnym

VICTORIA RACHTAN ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach

III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

AGATA KASPRZAK z Ogniska muzycznego Skylight Music

AGATA SERWIN z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

IV grupa wiekowa /szkoły ponadgimnazjalne/

EMILIA TALAGA z Wadowic

NAGRODY W KATEGORII TEATR:

I grupa wiekowa /I – III/

ANNA MARYON z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym

III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

ZUZANNA KOSEK ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym

NAGRODY W KATEGORII RECYTACJA:

I grupa wiekowa /klasy I-III/

MILENA MICHNIAK z Zespołu Szkół Publicznych w Tłuczani

 II grupa wiekowa /klasy IV-VI/

ANNA ZADORA z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

PIOTR WASZTYL ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni

NAGRODY W KATEGORII TANIEC:

I grupa wiekowa /klasy I-III/

LIWIA MARCOL ze Studia Tańca Finezz

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/

ZOFIA LEGIEŃ ze Studia Tańca Finezz

III Grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

NADIA CZARNY ze Studia Tańca Finezz

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

ANNA POMIERSKA z Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

NAGRODY W KATEGORII LITERATURA:

III grupa wiekowa

BARTŁOMIEJ MIKOŁAJKO z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu

IV grupa wiekowa

MONIKA SAFERNA z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Andrychowie

V grupa wiekowa

AGNIESZKA SIENKIEWICZ

NAGRODY W KATEGORII SZTUKI PLASTYCZNE:

I grupa wiekowa /klasy I – III/

IGOR KAJFASZ z Ośrodka Kultury Gminy Tomice

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/

IGA MISKA z Lanckorony

III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

ANNA TRAFIAŁ ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach

ANTONINA WOŁEK ze Szkoły Podstawowej im. Naszej Przyrody w Woźnikach

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

JULIA MOSTOWIK z Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy

MATEUSZ TYL z Wadowic

V grupa wiekowa /dorośli/

AGNIESZKA WIELIŃSKA

Fotografia – Wschód Słońca Z Lubania, Pienińska Toskania, Szczęście Nie Za Górami

NAGRODY W KATEGORII SZTUKI WIZUALNE:

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/

JACEK KRAWCZYK ze Szkoły Podstawowej w Izdebniku

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

SONIA BLAK 

V grupa wiekowa/dorośli/

WOJCIECH KOTYRBA

 

Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i cieszymy się, że zainteresowanie Festiwalem było tak duże. 

Nominacje do nagrody “Talent 2022” w poszczególnych kategoriach artystycznych:

Nominacje w kategorii: TANIEC – do pobrania

Nominacje w kategoriach: MUZYKA I WOKAL – do pobrania

Nominacje w kategoriach: TEATR I RECYTACJA – do pobrania

Nominacje w kategoriach: SZTUKI PLASTYCZNE, WIZUALNE I KREATYWNE – do pobrania

Nominacje w kategorii: LITERATURA – do pobrania

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy!

Jest nam miło poinformować, że Starostwo Powiatowe podobnie jak w latach ubiegłych wsparło Festiwal Artystyczny „Talenty 2022” w postaci dofinasowania do wyjątkowych nagród – ręcznie wykonanych statuetek „Talent 2022”. Bardzo dziękujemy!

Galeria zdjęć z koncertu laureatów TALENTY 2022

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem