ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

SzukaMY inicJATYWY

PROJEKT - SzukaMY InicJATYWY

Projekty wybrane i rozpoczynamy prace nad wydarzeniami! Spośród wszystkich poprawnie wypełnionych formularzy, komisja powołana z pracowników Wadowickiego Centrum Kultury wybrała 7 projektów. Tematyka wybranych inicjatyw jest zróżnicowana. Początkiem maja zakończyła się rekrutacja do projektu „Oczko za oczkiem”, która wyłoniła grupę miłośniczek dziergania i szydełkowania. Prace nad kolekcją ruszyły pełną parą! Równie intensywne działania rozpoczęły się nad czterema projektami, które koordynatorki połączyły w jedno duże wydarzenia pod nazwą Weekend Wielkich Wymian. W dniach 26 i 27 czerwca będzie można powymieniać się roślinami, książkami, odzieżą, obuwiem i dodatkami. Podczas spotkania z koordynatorkami warsztatów dla dzieci i młodzieży „Odważni
twórczo” ustalono wakacyjne terminy zajęć i ich kształt oraz podział na grupy wiekowe.

Szczegóły w opisach projektów poniżej.

Do tegorocznej edycji przesłanych zostało ponad trzydzieści projektów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spośród wszystkich poprawnie wypełnionych formularzy, komisja powołana z pracowników Wadowickiego Centrum Kultury wybrało 7 projektów które zostaną sfinansowane i zrealizowane wspólnie z ich pomysłodawcami jeszcze w tym roku!

Wymiany, warsztaty, panel dyskusyjny, porady ekspertów – czyli moc wrażeń i atrakcji w dwa czerwcowe popołudnia! Każdy może wypełnić formularz, zarejestrować się i powymieniać swoimi zasobami z uczestnikami wydarzenia. Inicjatorkami Wielkich Wymian są laureatki projektu „SzukaMY InicJATYWY”: Martyna Mrowiec, Natalia Ogierman, Justyna Kowalczyk.

Wakacyjny czas skłania do zmian, zachęcamy do przewietrzenia szaf, przejrzenia nieczytanych już książek, przesortowania zasobów roślin a dalej do zgłoszenia się na weekend wymian: 26 czerwca – będzie można wymienić się roślinami; a 27 czerwca – książkami, ubraniami, butami i akcesoriami modowymi. Wszystko odbędzie się w ogródku przy Wadowickim Centrum Kultury. Warunkiem wzięcia udziału w wymianach jest rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy, przeczytanie regulaminu i zapoznanie się z wszystkim wytycznymi. Formularz będzie dostępny na stronie internetowej od 2 czerwca!

Chcemy podarować wszystkim tym rzeczom drugie życie, nietrafionym prezentom znaleźć nowych właścicieli i przyjemnie spędzić wspólnie czas. Samej zamianie towarzyszyć będą warsztaty, porady ekspertów, panel dyskusyjny na temat istoty zieleni w przestrzeni miejskiej. Szczegóły wydarzenia, regulamin i formularz zgłoszeniowy zamieszczony zostanie na stronie internetowej www.wck.wadowice.pl.

Wstęp wolny!

Miejsce: Ogródek przy WCK

Plakat weekendu wielkich wymian.

26 czerwca (sobota)

godz. 13:30 – 16:00

WYMIANA ROŚLIN

od 13:00 przynoszenie roślin

14:00 – warsztaty roślinne

15:00 – panel dyskusyjny “Zazieleńmy Wadowice” z udziałem ekspertów

W PROGRAMIE WARSZTATÓW:

Przesadzanie roślin

Malowanie roślinami – tworzenie obrazów z kwiatów.

27 czerwca (niedziel)

godz. 13:30 – 16:00

WYMIANA KSIĄŻEK I UBRAŃ

od 13:00 przynoszenie rzeczy

14:00 – warsztaty książkowe i modowe

W PROGRAMIE WARSZTATÓW:

Tworzenie okładek i zakładek do książek ozdabianie przy użyciu kaligrafii 

Ozdabianie toreb płóciennych

 Malowanie henną (na dłoni)

Więcej o projektach

Współpraca

Logotyp Wadowickiej Biblioteki Publicznej w kolorach szarych i bordowych.

Wadowickie Centrum Kultury © 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content