ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Studio farby i płótna

Studio farby i płótna

Instruktorka: Aneta Lachendro

Wybierz grupę, kliknij i zapisz się na zajęcia!

Zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych pod wezwaniem twórczych działań artystycznych dla wszystkich tych, którzy nie boją się odkrywać świata za pomocą wyobraźni, kreski i plamy. Spotkania będą miały na celu przeprowadzenie programu edukacyjnego w zakresie rysunku oraz malarstwa. Dzięki temu każdy uczestnik będzie miał szansę zdecydować i wybrać tą technikę, która da mu najlepszy rozwój i pozwoli budować siebie w sposób indywidualny, a przez co wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ artysta plastyk powinien być rozpoznawalny poprzez swój unikatowy styl oraz jakość. 

Podczas warsztatów będziemy poszukiwać siebie i swojej indywidualności w działaniach plastycznych poprzez naukę, eksperyment i dobrą zabawę. Nauczymy się patrzeć, widzieć, obserwować a potem interpretować otaczającą nas rzeczywistość za pomocą barw, plam, linii i formy. Dzięki czemu prace powstałe w naszej pracowni będą „prawdziwe” i magiczne zarazem. 

Instruktor: Aneta Lachendro

„Kiedy chwila, będąca niekiedy malutkim ułamkiem czasu wywiera na mnie wpływ i wywołuje emocje… zaczynam malować. Uwalniam myśl interpretacyjną, dzięki której zaczynam postrzegać otaczającą mnie rzeczywistość przez pryzmat mojej wyobraźni, snując wizualną opowieść za pomocą symboli i barw…”

O swoim malarstwie mówi, iż jest ono tworem interpretacyjnym, pełnym symboli, znaków, barw i historii… patrzy, widzi, czuje, interpretuje…tworzy. Malowanie jest dla niej chwilą magiczną, podczas której czuje się jak alchemik mieszający różne pierwiastki po to, aby zaczarować siebie. Po to, aby poczuć sens bytu i odsunąć, czy tez zapomnieć o lęku przed całkowitą pustką.

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content