ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Strefa naukowca

Strefa Naukowca

Czy twoje dziecko lubi poznawać nowe dziedziny nauki i sztuki? Jeśli tak to zajęcia w ramach Strefy Naukowca są dla niego idealną propozycją. Każdy miesiąc to inne warsztaty dla dzieci i młodzieży ciekawej świata i nowych doświadczeń.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.

Strefa Naukowca  rozpoczynają się od października, szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany pod koniec sierpnia.

Strefa Naukowca „Laboratorium matematyczne ”

26 PAŹDZIERNIKA

16:15 – 17:30 zajęcia dla dzieci w wieku 9-11 lat

17:30 – 18:30 zajęcia dla dzieci w wieku 12-14 lat

Prowadzący: Fabryka Kreatywności

Zajęcia laboratorium matematyczne skierowane są do uczniów starszych klas szkół podstawowych. Kluczem do nauki matematyki jest jej zrozumienie. Instruktorka proponuje zrozumienie jej przez doświadczenie, co ułatwia trwałe zapamiętanie i naturalne zastosowanie zdobytej wiedzy.
Awangardowe zajęcia wzbogacone są o jej autorski matematyczny bryk (www.nauczaniezpasja.pl). Przekonaj się, że nauka matematyki nie musi być uciążliwa. Zainspirowanych zapraszamy na matematyczną przygodę!

Cena:15 zł studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci, 20 zł dzieci spoza WUD

29 LISTOPADA

16:10 – 17:30 zajęcia dla dzieci w wieku 10 – 14 lat

Prowadzący: Fabryka Kreatywności

Podczas zajęć każdy uczestnik stworzy swój: „Las w słoiku”, który zabierze ze sobą do domu i będzie mógł się pochwalić piękną, własnoręcznie wykonaną ozdobą. Mech chrobotek, chamedora, trawertyn, keramzyt i ozdoby wypełnią wnętrze naszego słoja wedle poleceń instruktora. Dodatkowo przeprowadzimy pokaz edukacyjny: „Botanika – roślinne osobliwości”. Dzięki różnym eksponatom i doświadczeniom poznamy budowę, organizację i funkcjonowanie świata roślin. Na zajęciach zobaczymy hodowlę hydroponiczną fasoli, wykonamy doświadczenie “chemiczny ogród” oraz “lewitujący pyłek”. Nauczymy się rozróżniać drzewa po kształtach liści oraz przeprowadzimy eksperyment z barwnikami roślinnymi.

Cena: 45 zł studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci, 50 zł dzieci spoza WUD

dzieci doswiadczenia naukowe

Strefa Naukowca „Mikołajkowy warsztat z suchym lodem”

13 GRUDNIA

16:10 – 17:30 zajęcia dla dzieci w wieku 6 -11 lat

Prowadzący Fabryka Kreatywności

 

Podczas warsztatu wykonamy serię zaskakujących eksperymentów i udowodnimy, że bycie naukowcem jest cool! Nie zabraknie tego, co wszystkie dzieciaki uwielbiają najbardziej… szalonych doświadczeń z suchym lodem! Mroźna zadymka, picie drinków fizyka, bezpieczne wybuchy… to tylko niektóre spośród wielu atrakcji. Będzie kolorowo, magicznie, ale nie zabraknie również merytorycznych wyjaśnień zachodzących procesów. Na tych zajęciach pojawi się kilka nowych doświadczeń, których jeszcze nigdzie indziej nie wykonywaliśmy. Zapraszamy, bądźcie pionierami! Do dzieła Młodzi Naukowcy!

Prowadzący: Fabryka Kreatywności

Plakat

Wadowickie Centrum Kultury © 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem