ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Strefa naukowca

Czy twoje dziecko lubi poznawać nowe dziedziny nauki i sztuki? Jeśli tak, to zajęcia w ramach strefy naukowca są idealną propozycja dla niego. Wadowickie Centrum Kultury rozpoczyna nowy cykl spotkań naukowych i artystycznych. Każdy miesiąc to inne warsztaty dla dzieci i młodzieży ciekawych świata i nowych wrażeń. Wszystkie prace powstałe podczas spotkań uczestnicy zabiorą ze sobą do domu. Materiały wliczone są w cenę zajęć. 

Bilety na zajęcia do zakupu poprzez stronę www.strefazajec.pl.

Plastikowa figurka dziewczynki na trawie

27 października, prowadzący: KONCEPT- wytwórnia form pomysłowych
16:00 – 17:15 Animacja poklatkowa „Bajki Robotów” dla dzieci w wieku 6 – 9 lat
Roboty, tablety i klocki LEGO … co z tego wyniknie? Pewnie bajka! Ale jaka … własnoręcznie stworzona przez uczestników Strefy Naukowca. Będziemy budować, kreować i animować. Spróbuj ożywić swoje klocki lego, stwórz animację i umieść film na YouTube. Zostań twórcą kreskówek!
17:30 – 19:00 Animacja poklatkowa „Oszukać ludzkie oko” dla dzieci w wieku 10 – 13 lat
Rozkładamy bajki na elementy. “Koralina i tajemnicze drzwi”, Kubo i dwie struny”, “Paranorman” i “Praziomek” … od kuchni, czyli o tym jak powstają bajki, kto je tworzy i jak wiele pracy to wymaga i czemu ludzkie oko jest niedoskonałe. Ale najważniejsze, w jaki sposób stworzyć własną bajkę, jak wprawić zwykłe przedmioty w ruch na ekranie i jak pochwalić się swoim dziełem przed kolegami.

Narzędzia biurowe

24 listopada, prowadzący Uniwersytet Rozwoju

16:00 – 17:00 Młody Konstruktor – „Z wiertarką i młotkiem za pan brat”, zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

Na warsztatach dzieci zapoznają się z obsługą podstawowych narzędzi (młotek, piła, wiertarka, wkrętarka). Wykorzystamy nasze umiejętności aby stworzyć pionki i kostki do specjalnej gry planszowej w którą następnie zagramy. A to wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w kaskach i okularach ochronnych

16:00 – 17:00 Młody Konstruktor – „Pod napięciem” zajęcia dla dzieci w wieku 10 – 13 lat

Na zajęciach dowiemy się czym jest światło UV i gdzie ma zastosowanie? Stworzymy żarówkę z ołówka. Przekonamy się jak widzą grzechotniki I co to jest krążek Newtona. Wykonamy szereg doświadczeń z laserem. Sprawdzimy jak działa mikroskop laserowy. Spróbujemy odpalić zapałkę od lasera i dowiemy się jak tajni agenci wykrywają zabezpieczenia.

Dłonie kobiety bawiące się slime

15 grudnia, prowadzący Uniwersytet Rozwoju

16:00 – 17:00 Młody Naukowiec „Laboratorium slime” zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

Kolorowe, brokatowe, ciągnące… slime. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Na warsztatach stworzymy gluty według domowego przepisu, ale również dowiemy się, w jaki sposób powstają slime’y w laboratorium pod czujnym okiem chemika.

16:00 – 17:00 Młody Naukowiec „Ogniste eksperymenty” zajęcia dla dzieci w wieku 10 – 13 lat

Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, gdzie główną atrakcją są doświadczenia z ogniem. Na zajęciach uczestnicy będą mogli zobaczyć płonącą pianę, kolorowe płomienie, ogniste świetliki. Poznamy chemiczną wersje gry “piłka parzy”, sprawdzimy kto jest pomocnikiem ognia, a co powoduje jego gaśnięcie. Gorąco zapraszamy na warsztaty z iskrą!

Koszt jednych zajęć: 27 zł

Bilety na warsztaty do zakupu poprzez strefazajec.pl 

Wadowickie Centrum Kultury © 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content