Powrót do aktualności

Strefa Naukowca Zapraszamy do zapisów

dzieci doswiadczenia naukowe

Czy twoje dziecko lubi poznawać nowe dziedziny nauki i sztuki? Jeśli tak, to zajęcia w ramach strefy naukowca są dla niego idealną propozycja. Co miesiąc proponujemy inne warsztaty dla dzieci i młodzieży ciekawej świata i nowych doświadczeń. 

„Laboratorium matematyczne ”

Zajęcia laboratorium matematyczne skierowane są do uczniów starszych klas szkół podstawowych. Kluczem do nauki matematyki jest jej zrozumienie. Instruktorka proponuje zrozumienie jej przez doświadczenie, co ułatwia trwałe zapamiętanie i naturalne zastosowanie zdobytej wiedzy.
Awangardowe zajęcia wzbogacone są o jej autorski matematyczny bryk (www.nauczaniezpasja.pl). Przekonaj się, że nauka matematyki nie musi być uciążliwa. Zainspirowanych zapraszamy na matematyczną przygodę!

“Ogrody w szkle”

Podczas zajęć każdy uczestnik stworzy swój: „Las w słoiku”, który zabierze ze sobą do domu i będzie mógł się pochwalić piękną, własnoręcznie wykonaną ozdobą. Mech chrobotek, chamedora, trawertyn, keramzyt i ozdoby wypełnią wnętrze naszego słoja wedle poleceń instruktora. Dodatkowo przeprowadzimy pokaz edukacyjny: „Botanika – roślinne osobliwości”. Dzięki różnym eksponatom i doświadczeniom poznamy budowę, organizację i funkcjonowanie świata roślin. Na zajęciach zobaczymy hodowlę hydroponiczną fasoli, wykonamy doświadczenie “chemiczny ogród” oraz “lewitujący pyłek”. Nauczymy się rozróżniać drzewa po kształtach liści oraz przeprowadzimy eksperyment z barwnikami roślinnymi.„Mikołajkowy warsztat z suchym lodem”

Mikołajkowy warsztat z suchym lodem”

Podczas warsztatu wykonamy serię zaskakujących eksperymentów i udowodnimy, że bycie naukowcem jest cool! Nie zabraknie tego, co wszystkie dzieciaki uwielbiają najbardziej… szalonych doświadczeń z suchym lodem! Mroźna zadymka, picie drinków fizyka, bezpieczne wybuchy… to tylko niektóre spośród wielu atrakcji. Będzie kolorowo, magicznie, ale nie zabraknie również merytorycznych wyjaśnień zachodzących procesów. Na tych zajęciach pojawi się kilka nowych doświadczeń, których jeszcze nigdzie indziej nie wykonywaliśmy. Zapraszamy, bądźcie pionierami! Do dzieła Młodzi Naukowcy!

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content