Powrót do aktualności

Strefa Naukowca

Bonsai w rozbitym, szkalnym naczyniu

Czy twoje dziecko lubi poznawać nowe dziedziny nauki i sztuki? Jeśli tak, to zajęcia w ramach strefy naukowca są dla niego idealną propozycja. Co miesiąc proponujemy inne warsztaty dla dzieci i młodzieży ciekawej świata i nowych doświadczeń. 

12 stycznia 2022 r. – prowadzący: KONCEPT- wytwórnia form pomysłowych

16:00 – 17:15 Animacja poklatkowa „Szalone ZOO” dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

Czy koty potrafią zmieniać kolor? Czy słoń może latać? Czy zebry potrafią tańczyć, a krokodyl grać
na klarnecie? Zwierzęta małe i duże, domowe, leśne i dzikie, a także te fantastyczne, spróbujemy wprawić w ruch. W naszym filmowym zoo nie ma rzeczy niemożliwych!

[Podczas twórczych zajęć dzieci zaprojektują fantastyczne zwierzaki, które dzięki animacji poklatkowej staną się bohaterami kreskówek.]

17:30 – 19:00 Animacja poklatkowa „Ale kosmos” dla dzieci w wieku 10 – 13 lat

Tym razem zapraszamy dzieci i młodzież w podróż kosmiczną na nieodkrytą jeszcze planetę
w sąsiednim układzie słonecznym. Zanim jednak wylądujemy na owej planecie musimy skonstruować własną rakietę, następnie zwiedzimy drogę mleczną, obejrzymy deszcz meteorytów, a może nawet spotkamy UFO.

[Podczas warsztatów dzieci stworzą modele niespotykanych dotąd układów słonecznych, planet oraz rakiety kosmiczne, które polecą w animowany kosmos dzięki technice animacji poklatkowej]

16 lutego 2022 r.  – prowadzący Uniwersytet Rozwoju

16:00 – 17:00 Młody Odkrywca „Mini spa – Laboratorium kosmetyczne” zajęcia dla dzieci
w wieku 6 – 9 lat

Ta propozycja skierowana jest specjalnie dla Młodych Dam! Uczestniczki wykonają maseczkę na twarz, zadbają o dłonie własnoręcznie przygotowanym peelingiem, zrobią krem, wykonają zabieg wzmacniający paznokcie i to wszystko przy użyciu naturalnych składników! Na zakończenie dziewczynki nauczą się zasad wizażu i wykonają delikatny makijaż, a całą wiedzę przekażą później Mamie.

16:00 – 17:00 Młody Odkrywca „Warsztaty rakietowe” zajęcia dla dzieci w wieku 10 – 13 lat

Na warsztatach dzieci zbudują mini rakiety oraz sprawią, by wzbiły się do góry. Sprawdzą, na jakiej zasadzie działa silnik odrzutowy, wezmą udział w zabawie z lewitującym ping-pongiem, dowiedzą się czym zajmuje się aerodynamika i dlaczego formuła 1 nie wygląda jak autobus. Za pomocą wielkiego wiatraka, przekonamy się na własnej skórze co to znaczy stawiać opór niczym żagiel. Dzieci dowiedzą się, jak to jest możliwe, że samoloty, rakiety czy balony mogą unosić się w powietrzu.

 

16 marca 2022 r. –  prowadzący Uniwersytet Rozwoju

16:00 – 17:00 Młody Ekolog – „Roślinne fabryki tlenu” zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

Wszystko zaczyna się od nasionka, a kończy na pięknym kwiatku. Dowiemy się czy podlewanie kwiatów octem lub herbatą rumiankową to dobry pomysł i czy rozmowa z zielonymi przyjaciółmi faktycznie pomaga. Nauczymy się nie tylko jak sadzić kwiaty i zioła ale także jak o nie dbać. Każde dziecko samodzielnie wykona swoją doniczkę i zasadzi sadzonkę, którą zabierze do domu!

16:00 – 17:00 Młody Ekolog – „Eko-środki czystości czyli jak sprzątać bezpiecznie
dla środowiska” zajęcia dla dzieci w wieku 10 – 13 lat

Czy nasze środki do sprzątania są bezpieczne dla nas i dla środowiska? Jak rozpoznawać produkty szkodzące naturze i czym je zastąpić, by nie zagrażały nam i naszemu otoczeniu? Na te pytania odpowiemy podczas warsztatów z eksperymentami Na zajęciach przygotujemy eko-środki,
m.in.: odświeżacz powietrza i kostki do zmywarki oraz sprawdzimy działanie eko-odplamiacza.

 

Koszt pojedynczych zajęć: 27 zł

Bilety na warsztaty do zakupu poprzez strefazajec.pl

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content