Powrót do aktualności

„ŚrodAwisko 19:00” na leżakach!

Plansza z ekranem i leżakami

Zima w pełni, a my zatęskniliśmy za kinem plenerowym i leżakami, dlatego filmowy rok 2022 kończymy dwoma seansami właśnie na leżakach! Zapraszamy 21 i 28 grudnia na filmy: „Zdarzyło się” i „Lombard”. Jak zwykle godzina 19:00, a miejsce inne niż zwykle, bo sala kameralna!

Dwa pokazy specjalne zakończą tegoroczny cykl „środAwisko 19:00”. Seanse filmowe odbędą się w specjalnie zaaranżowanej sali kameralnej, na sofach i leżakach przy kawce i herbacie. A co można będzie obejrzeć?

21 grudnia, godz. 19:00 – film pt. „Zdarzyło się”, reż. Audrey Diwan, zdobywca wielu nagród, m.in.: Nagrody „Cezar” za najlepszy film, Europejskiej Nagrody Filmowej za najlepszy film roku wg uniwersytetów (EUFA)

Film jest adaptacją książki Annie Ernaux o studentce, która w latach 60. XX wieku zachodzi w nieplanowaną ciążę i jest przekonana, że – mimo wszelkich grożących jej konsekwencji – chce poddać się zabiegowi aborcji.

28 grudnia, godz. 19:00 – pokaz specjalny filmu „Lombard” z udziałem reżysera – Łukasza Kowalskiego. Film jest obecnie najczęściej pokazywanym polskim filmem dokumentalnym w Europie. Otrzymał do tej pory 11 nagród, mi.in: Nagrodę za Najlepszy Film Polski – na Festiwalu MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY

W mieście zwanym “polskim Detroit”, Jola i Wiesiek próbują ratować upadający biznes i rozpadający się związek. Przy ulicy Wytrwałych 1, każdego dnia walczą o przetrwanie, wspierając jednocześnie mieszkańców zubożałej, poprzemysłowej dzielnicy, udowadniając tym samym, że siła tkwi we wspólnocie.

Seanse w ramach cyklu „środAwisko 19:00” dofinansowane zostały ze środków Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content