Powrót do aktualności

Spotkanie z Tradycją Góralską: Listopadowy Wykład w WUTW”

“Spotkanie z Tradycją Góralską: Listopadowy Wykład w Uniwersytecie Trzeciego Wieku”

W Uniwersytecie Trzeciego Wieku już niebawem odbędzie się niezwykłe spotkanie, które wypełni czwartkowe popołudnie 9 listopada o godzinie 16:00. Tym razem, tematem przewodnim będzie bogactwo i barwność tradycji góralskich na Podhalu.

Stanisław Mlekodaj, uznany Rabczanin, przewodnik tatrzański i beskidzki, a także członek Union of International Mountain Leader Associations, zaprezentuje swoją pasję i szeroką wiedzę na temat kultury, zwyczajów oraz relacji damsko-męskich charakterystycznych dla tego malowniczego regionu.

Znawca Podhala, nie tylko z racji swoich licznych zasług zawodowych, lecz również z pasji do lokalnej tradycji, Stanisław Mlekodaj od lat propaguje piękno tego obszaru. Jego gawędy oraz opowieści przybliżają ludziom na całym świecie bogactwo kultury góralskiej. Jest także aktywnym nauczycielem, prowadzącym warsztaty i prelekcje dla dzieci, ukazując im dziedzictwo Podhala.

To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Sali Kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Przyjdźcie i dajcie się porwać w świat opowieści o narodzinach zwyczajów, muzyki, tańca oraz relacji damsko-męskich, które tkwią w tradycji góralskiej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! To będzie niepowtarzalna okazja, by zgłębić tajniki tego malowniczego regionu i wraz z Stanisławem Mlekodajem poszerzyć swoją wiedzę o Podhalu.

Niech to spotkanie będzie nie tylko źródłem informacji, ale także inspiracją do odkrywania piękna lokalnej kultury. Do zobaczenia na wykładzie!

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content