Powrót do aktualności

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim

Współczesne kolorowe zdjęcie przedstawiające Mirosława Hermaszewskiego ubranego w szary garnitur, który wygłasza wykład w Wadowickim Centrum Kultury dla tłumu ludzi.

W piątek 24 września na scenie teatralnej WCK gościliśmy niezwykłą postać, jedynego polskiego kosmonautę Mirosława Hermaszewskiego. Jego wizyta była zwieńczeniem kilkumiesięcznego projektu “kosmicznego” realizowanego przez Muzeum Miejskie we współpracy z Polskim Towarzystwem Meteorytowym i Gminą Wadowice. Dzięki pomysłowi i pomocy Andrzeja Kotowieckiego oraz uprzejmości kolekcjonerów: Tomasza Ogłazy i Kazimierza Mazurka mieszkańcy miasta jak również turyści mogli bezpłatnie podziwiać wystawę meteorytów. Dla dzieci i młodzieży prowadzone były lekcje o tych skalnych okruchach materii kosmicznej. Dodatkowo przeprowadzony został konkurs na “Kosmiczny lapbook”, którego rozstrzygnięcie wraz z rozdaniem nagród poprzedziło wykład Mirosława Hermaszewskiego.
Spotkanie z jedynym Polakiem w kosmosie zgromadziło rzeszę jego sympatyków, dla których bohater przygotował i wygłosił bardzo ciekawy wykład połączony z prezentacją fotografii. Po spotkaniu, już na widowni Mirosław Hermaszewski wszystkim chętnym składał autografy.

Autorem zamieszczonych w galerii zdjęć ze spotkania jest Sławomir Mastek.

Wadowickie Centrum Kultury © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content