Powrót do aktualności

Spektakl WUTW podbija okoliczne sceny!

Teatr - zdjęcie ze spektaklu "Oszustka"

Niezwykle zdolna grupa teatralna Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pracowała cały rok nad spektaklem pt. „Oszustka”, który tuż po wadowickiej premierze, obejrzała także publiczność w Tomicach, Zatorze i Oświęcimiu. Spektakl spotkał się z pozytywnym odbiorem publiczności! A to jeszcze nie koniec tournée!

Jednoaktówka Ephraima Kishona pt. „Oszust”, była inspiracją dla grupy teatralnej Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która pod okiem Pawła Buszewicza pracowała od października 2021 do maja 2022. Uroczysta premiera odbyła się 8 maja i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że trzeba było dołożyć drugą godzinę spektaklu. Intersująca fabuła, rewelacyjna gra aktorska, przyjemna atmosfera – po prostu warto obejrzeć! Po premierze aktorki i aktorzy wyruszyli w trasę ze swoim spektaklem. Przez cały maj wystawiony został na scenie w Tomicach, Zatorze  i Oświęcimiu, a w październiku zapowiada się kolejny spektakl w Andrychowie lub Inwałdzie.

W skład grupy teatralnej Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wchodzą: Dorota Daszkiewicz, Nina Kamińska, Henryka Sordyl, Teresa Stańco, Maria Szydło, Anna Tomczyk, Anna Wacław, Anna Żmuda, Kazimierz Głuszczak i Aleksander Sapeta. Po wakacjach chcą spróbować sił w przeglądach teatralnych  Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Ephraim Kishon (1924-2005), izraelski pisarz, felietonista i reżyser słynął z lekkiego pióra i ogromnego poczucia humoru. Jednak pozorna niefrasobliwość, z jaką portretował współczesnych, i zabawność opisywanego  świata kryją w sobie pewną niepokojącą uniwersalność. Okazuje się bowiem, że w swym głupim, nieodpowiedzialnym czy wręcz złym postępowaniu człowiek de facto się nie zmienia i wciąż na nowo zaczyna tworzyć absurdalną, czasem nawet okrutną rzeczywistość. W takich okolicznościach nawet arcyśmieszna literatura może stać się nieśmiesznym ostrzeżeniem.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content