Powrót do aktualności

Studencki weekend w WCK!

Studencki weekend w WCK!

Trzy majowe dni należały do studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Artystyczna Majówka z prezentacjami całorocznej pracy, wyjazd do Chrzanowa na przegląd grup uniwersyteckich i premiera spektaklu – …ale się działo! Dla wielu studentów był to bardzo pracowity czas.

Od 12 do 14 maja studenci WUTW intensywnie prezentowali swoje talenty na wadowickich i chrzanowskich scenach. W piątkowe popołudnie 12 maja od godz. 18:00 wszyscy studenci oraz zaproszeni goście mogli wziąć udział w Artystycznej Majówce. Podczas tego wydarzenia prezentowała się grupa wokalna z instruktorką Izabelą Bąk oraz grupa taneczna pracująca z Kingą Baran. Do tych występów dołączył wokalnie Stanisław Czechowicz występując solo i w duecie z Henryką Sordyl. W tym dniu uroczyście otwarta została również wystawa prac malarskich i rękodzieła artystycznego grup, które przez cały rok tworzyły pod okiem Anety Lachendro i Danuty Biernat. W przerwie każdy mógł skosztować wypieków i przekąsek przygotowanych w formie szwedzkiego stołu przez Klub Kulinarny „Smakosz”. Na zakończenie piątkowego wieczoru odbyło się widowisko muzyczne pt. „Wspomnień czar” Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kęt.

Kolejny dzień upłynął pod znakiem XII Artystycznej Wiosny Seniorów w Chrzanowie. Na scenie prezentowały się „Alebabki” ze swoim tanecznym rock and rollem, zespół wokalny, a na sztalugach można było podziwiać obrazy uczestniczek grupy plastycznej. Wspólnie z innymi Uniwersytetami z Małopolski i Śląska studenci mogli wymienić swoje  spostrzeżenia, doświadczenia, zintegrować się przy kawie i herbacie.

Weekend zakończyła premiera spektaklu pt. „Jak zostać kimś” grupy A-To-My. Premiera miała miejsce o godz. 17:00, miejsca na widowni wypełniły się w błyskawicznym tempie, a drugi spektakl o godz. 19:00 również cieszył się dużym zainteresowaniem. Spektakl w reżyserii Pawła Buszewicza oczarował publiczność i spotkał się z ogromnym podziwem.   

Spektakl powstał na podstawie opowiadań Czechowa, osadzony fabularnie w jednym miejscu. Powiązane ze sobą fragmenty tworzą opowieść o zachłanności, pazerności, potrzebie zdobycia pieniędzy i kariery.

Przed studentami jeszcze kilka interesujących propozycji: turniej brydża, spacer nordic walking i uroczyste zakończenie roku.

Spektakl grupy teatralnej A-TO-MY pt. „Jak zostać kimś”

Studencki weekend w WCK!

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content