SOWA

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

Poznaj świat nauki z Centrum Nauki Kopernik i Wadowickim Centrum Kultury

Logo na górze napis: SOWA Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności. Pod napisem cztery prostokąty w kolorach (od lewej): ciemno pomarańczowym, ciemno żółtym, miętowym i ciemno niebieskim. Pod kolorowymi prostokątami znajdują się dwa napisy: z lewej strony: Minister Edukacji i Nauki, po prawej: Centrum Nauki Kopernik

Czym jest SOWA?

Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności znajduje się na terenie wyremontowanego dworca PKP, gdzie oprócz przytulnej poczekalni powstaje także Stacja Kultury, czyli kolejna siedziba Wadowickiego Centrum Kultury, z salą konferencyjną, salą ekspozycyjną i salą muzyczną. W dalszej perspektywie powstanie tutaj także strefa relaksu oraz klimatyczna restauracja i kawiarnia.

Inicjatywa SOWA, to ogólnopolska sieć lokalnych małych centrów nauki do których Centrum Nauki Kopernik przeniosło swoje najlepsze doświadczenia wystawiennicze i edukacyjne.

Wadowicka SOWA składa się z 18. angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Wystawę uzupełnia przestrzeń swobodnego tworzenia zwana Majsternią, gdzie każdy bez względu na wiek może zmierzyć się z zadaniem godnym prawdziwego podróżnika – odkrywcy.

Co robimy w naszej strefie SOWA?

Zapraszamy Was do inspirującej podróży, podczas której możecie doświadczać i samodzielnie poszukiwać odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a pomogą Wam w tym różnorodne eksponaty w sali ekspozycyjnej i nietypowe zadania znajdujące się w Majsterni.

W co wierzymy?

Wszelkie działania, których realizacji podejmujemy się w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności oparte są na samodzielnym poszukiwaniu, odkrywaniu i eksperymentowaniu. Wierzymy, że dzięki temu nie tylko poszerzymy wiedzę naszych zwiedzających ale przede wszystkim rozbudzimy w nich ciekawość,  kreatywność i poczucie sprawczości.

Previous slide
Next slide
Odtwórz wideo

Lokalizacja

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności znajduje się w budynku wadowickiego Dworca Kolejowego. Obiekt dostępny jest dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

>> Zobacz jak dojechać

Zasady zwiedzania

Dla grup  wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem: 530 793 247.

Zwiedzanie indywidualne nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Cennik

Wszystkie atrakcje dostępne w wadowickiej Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności są bezpłatne.

24 lutego w Strefie SOWA

Informujemy, że w sobotę 24 lutego nasza strefa SOWA będzie otwarta już od godz. 9:00 do godz. 17:00.

ZAPRASZAMY!

Godziny otwarcia

Ogród doświadczalny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec pulvinar dapibus leo.

Happy kid taking photos in park. Hobby and leisure during summer vacations, young scientist
0
esponatów
0
doświadczeń
0
sal wystawowych

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

Wadowickie Centrum Kultury © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności 

Deklaracja dostępności serwisu wck.wadowice.pl

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content