ul. Teatralna 1, 34-100 Wadowice

Back to all Post

“Ślepcy” – spektakl plenerowy teatru KTO

Zdjęcie ze spektaklu "ślepcy". Na fotografii 6 kobiet stojących przy ścianie. Pada na nie niebieskie światło.

Scenariusz plenerowego widowiska inspirowany jest bestselerem portugalskiego noblisty Jose Saramago. Spektakl „Ślepcy” jest wstrząsającym studium kondycji ludzkiej i zobaczyć go będzie można 30 lipca o 20:30 na Placu Jana Pawła II.

W niewyjaśnionych okolicznościach ludzie tracą wzrok. Epidemia rozpowszechnia się tak szybko, że wszyscy stają się wobec niej bezradni, a wybuchająca panika wprowadza chaos w pozornie ułożonym świecie. Władze w pośpiechu izolują pierwszą grupę ślepych w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. Zamknięta społeczność zaczyna rządzić się własnymi prawami, które wyznaczają role ofiar i oprawców, poddanych i panów. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi…

Pozawerbalny charakter przedstawienia w wykonaniu Teatru KTO sprawia, że jest ono czytelne dla widzów nie znających języka polskiego.

Wstęp wolny.

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne:
Jerzy Zoń

Scenografia:
Joanna Jaśko-Sroka

Kostiumy:
Zofia de Ines, Joanna Jaśko-Sroka

Choreografia:
Eryk Makohon

Obsada:
Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Natalia Pitry, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Zofia Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa/Jacek Joniec, Aleksander Kopański, Paweł Monsiel, Michał Orzyłowski/Mateusz Kmiecik, Szymon Pater, Adam Plewiński.

Wadowickie Centrum Kultury © 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności

Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

Po jego sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem

Skip to content